Studio108


Sünnitusjärgne emade jooga koos beebidega

Me teame, kui tore oleks sagedamini ka iseenda jaoks midagi head teha, kuid lapse kõrvalt pole lihtne seda aega leida. Just seetõttu oleme teinud emadele sellise joogatreeningu, kuhu kõik lapsed on oodatud kaasa tulema! Need on tunnid, kuhu võite vabalt ka hilineda või hoopis varem lahkuda, kui teie laps seda vajab!

Tunnid toimuvad Kadrioru Lastemuuseumis
kolmapäeviti kl
12:00-13:00

Avatud on ka meie infolehekülg FaceBookis: "Jooga lapseootel ja lapsega emadele":
www.facebook.com/jooga.emmedele
     

Meie tundidest fotogaleriid saat vaadata siit: www.studio108.ee/ema-lapse-joogatunnid

VAATA MEIE TUNNIST KA NÄIDISVIDEOT OMA ARVUTIEKRAANIL:
http://www.perekool.ee/artiklid/beebipaevik-ema-ja-lapse-jooga/

 

 

Tunnid Kadriorus!

Tunnid toimuvad juuni lõpuni!

 

Koht: Miia-Milla-Manda muuseum Kadriorus (Koidula 21C)
Aeg: kolmapäeviti kl 12:00-13:00 (lastega 2-18 kuud)
Juhendaja: Aale-Triinu Sonn
Registreeruda on vajalik ette: anjani1008@gmail.com

Osalustasu: üksik kord 10€, 5 korra kaart 40€ (kehtib 3 kuud)
Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande -
A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "ema ja beebi jooga".
 

Peale imelist kogemust – sünnitust – võtab taastumine
vahel vähem, vahel rohkem aega. Kindlasti saame siin

ise ka kaasa aidata, jätmata kõrvale seejuures
pisitibu!
Vastupidi - ka koos temaga on tore enda heaks
midagi teha. Sünnitusest taastumiseks ja imetamise
ajaks aitavad hästi kaasa ka joogaharjutused, mis
hoiavad ka meele rahuliku, tervise tugeva ja elujõu
vabalt voolamas! Mitmete tunnis kasutatavate
tehnikate taustaks on kriya hatha jooga, kuid
samavõrd teeme ka erinevaid joogateraapilisi ja
lihtsalt füsioteraapilisi
harjutusi
ning muidugi mängime
lapsega.                                              

 
                                                                           

Mida me joogatunnis teeme?

EMMED teevad kasulikke jooga- ja hingamisharjutusi, põhifookusega sünnitusest taastumisel ja samas ka kergel üldtreeningul. Trenni võib ema tulla tegelikult ka üksi, ilma lapseta!
BEEBID ja
MAIMIKUD (2-kuust kuni 1,5 aastani) armastavad enamasti emme kehaga kontaktis olla ja üheskoos teha pehmelt kiikuvaid joogaharjutusi, väiksemad ka lihtsalt lesida ema kõrval. Vabalt võib selle tunni ajal ka titat imetada -  on olemas isegi paar harjutust just selleks puhuks! :)
Roomavad või kõndivad lasped mängivad tunnis sagedasti juba omavahel, üksteise mänguasjad on ju nii põnevad! Samas kaasame neidki ikka oma mängulistesse joogaliikumistesse, kohe kui lapsel selleks huvi tekib.
NB! Joogatunni pilet sisaldab automaatselt ka muuseumi külastuse piletit (mis muidu maksab 3€) - seega on kõik suuremad lapsed oodatud peale või enne tundi mängima ka muuseumi mängutuppa!BEEBILE KAASA: rätik või tekike ja
paar mänguasja. Pissipott ja
mähkimislaud on muuseumis olemas.
EMMELE KAASA: mugavad riided ja soovi
korral oma joogamatt. Matti saab jätta
trenniruumi hoiule. Ja võid tulla ka ilma -
kohapeal on ka mõned matid!

 

                                                                                                                               Fotod: Enlil Sonn
                                                                     Üleval: Aale-Triinu (2014) 4-kuuse poja Gabrieliga
                                                                     Keskel: Aale-Triinu (2017) 11-kuuse Eliasega
                                                                     All: "Digifoto" (2014) Aale-Triinu 6-kuuse Gabrieliga

Autoga / jala tulijaile:
KADRIORUS: Lapsevankri saad parkida kohe maja ette varikatuse alla - seal on ka põikpuu vankri lukustamiseks, 3 lukukomplekti olemas ka muuseumi poolt.
Autodele on 2 parkimiskohta meile vabad otse muuseumi tagaukse kõrval, mänguala aia sees. Suurem parkla (2h tasuta!) on aga ka ca 150 m kaugusel muuseumist (tenniseväljakute ja staadioni suunas). Teine, püsivalt tasuta parkla, on KUMU ees.

Hind: 1 kord 10€, 5-korra pilet 40€ (kehtib 3 kuud).
Tasuda saab: Kohapeal sularahas või tehes ülekande - A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107 (Nordea). Selgitusse lisada "ema-lapse jooga" ja tunni/tundide aeg.
Kontakt: anjani1008@gmail.com, tel: 5270569
, Juhendajast lähemalt siin.


 

Aale-Triinu endast:

"Rasedate joogatundide andmisega alustasin 2006 City Spa's. Sellest ajast olen regulaarselt juhendanud lapseootel joogat kuni tänaseni. Lapseootel seisund on minu meelest joogapraktikaks ideaalne - teadlikkus nii füüsilises kehas, kui kogu sisemaailmas toimuvast täiustub loomulikult ja looduslikult. Leian ka, et sünnitus on üks imeline ja erakordne jooga liik, mille peamised tehnikad on teadlik hingamine, lõdvestumine, keha tagasiside täielik "kuulamine", tänulikkuse praktika, jne. :) Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel. Olen just asutamas ka oma blogi Teadlik Ema, loodan peatselt seda Sulle tutvustada!"

Minu läbitud täiendõpped lisaks Kriya Hatha Jooga õpetajate täispikale väljaõppele:

* 2017 veebruar-aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus, koolitaja lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Läbitud teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. Koolitajad Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar, koolitaja Dana Biechonski (SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid kuni lapse 1.eluaastani. Hingamistehnikad sügavaks lõdvestuseks/vaagnapõhja tõstmiseks/imetamise ajaks. Taastumisjooga asendid emale. Alaselg: kuidas kaitsa ja selle eest hoolitseda. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust.

 

* * *

VAHVAT JA KASULIKKU VAATAMIST:
Beebidel on esimese poolaasta jooksul oma häälitsuste keel ja nad ütlevad emale selgelt, kas nt on kõht tühi, ebamugavus kõhus või uni. Absoluutse kuulmisega ema Priscilla Dunstan avastas, et tema beebi 5 peamist vajaduspõhist häälitsust on samad ka kõigil teistel beebidel! Vaata näitlikku lühikest videoklippi siit
ja kogu Oprah ametlikku selleteemalist telešõud koos P. Dunstan'iga siit.