Studio108


Sünnitusjärgne emade jooga koos beebidega

Me teame, kui tore oleks sagedamini ka iseenda jaoks midagi head teha, kuid lapse kõrvalt pole lihtne seda aega leida. Just seetõttu oleme teinud emadele sellise joogatreeningu, kuhu lapsed on oodatud kaasa tulema! 


Sünnitusjärgse jooga tunnid toimuvad:

   Kolmapäeviti 
12:00-13:00Kadriorus
Miia-Milla-Manda Lastemuuseumis
Tunnid toimuvad igal kolmapäeval!

(Pühade puhul suletud: 26. detsember ja 2. jaanuar)

   Esmaspäeviti

10:15-11:15Südalinnas, Rotermanni kvartalis, TAO KeskusesTunnid toimuvad alates 19. novembrist '18 igal esmaspäeval!

(Pühade puhul suletud: 24. ja 31. detsember)
Individuaalsed tunnid ja/või konsultatsioonid
(tasuga 1h / 30€)
aeg kokkuleppelkoht kokkuleppel või ema kodusIndividuaalne konsultatsioon võib sisaldada näiteks:
  • imetamisnõustamist
  • sünnitusjärgset hoolitsust ja taastavat massaaži;
  • diastaasi testimist ja vajadusel manuaalset sulgemist;
  • individuaalse treeningkava koostamist, vastavalt taastumise astmele;
  • kõhu toestavat sidumist Benkung tehnikas.

 

Regulaarsed tunnid beebidega Kadriorus

Koht: Miia-Milla-Manda muuseum Kadriorus (Koidula 21C)
Aeg: kolmapäeviti kl 12:00-13:00 (lastega 2-18 kuud)
Juhendaja:
Joogatreener, doula ja imetamisnõustaja Aale-Triinu Sonn
ASENDUSJUHENDAJA: 7. ja 14. november viib tundi läbi sünnitoetaja Kerli Okas


Registreeruda on vajalik ette
: anjani1008@gmail.com (
grupi suurus on maksimaalselt 7 beebiga ema)
Osalustasu: üksik kord 10€, 5 korra kaart 40€ (kehtib 2 kuud). Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande - A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "ema ja beebi jooga".

NB! Joogatunni pilet Kadriorus sisaldab automaatselt ka lastemuuseumi külastuse piletit (mis muidu maksab 3€) - seega on kõik suuremad lapsed oodatud peale või enne tundi mängima ka muuseumi mängutuppa.
Kui beebil sattub uneaeg kohakuti treni ajaga, pole probleemi - otse meie Kadrioru trennitoa madalate akende all saab jätta lapse mugavalt tuduma nii, et ise näed teda kogu trenni aja.

Autoga / jala tulijaile:
KADRIORUS: Lapsevankri saad parkida kohe maja ette varikatuse alla - seal on ka põikpuu vankri lukustamiseks, 3 lukukomplekti olemas ka muuseumi poolt.
Autodele on 2 parkimiskohta meile vabad otse muuseumi tagaukse kõrval, mänguala aia sees. Suurem parkla (2,5h tasuta!) on aga ka ca 150 m kaugusel muuseumist (tenniseväljakute ja staadioni suunas). Teine, püsivalt tasuta parkla, on KUMU ees

* * *
Lisaks regulaartundidele oled oodatud kokkuvõtlikku töötuppa! OSALEDA VÕIB NII KOOS BEEBIGA KUI ÜKSI!
Ülevaatlik töötuba parimaks sünnitusjärgseks taastumiseks.
 

NB! Registreerunute soovil, lükkub töötuba edasi detsembri algusesse!
UUS AEG:
2. detsember, pühapäev, kl 14:15-17:00
Juhendab: rasedate jooga ja sünnitusjärgse jooga õpetaja ja sünnitoetaja ehk doula Aale-Triinu Sonn
Toimumiskoht:
Tallinna südalinnas, Rotermani kvartalis, Tao Keskuses
Töötoa osalustasu:
25€

Teooria osa: Mis toimub meiega peale sünnitust? Kuidas aidata iseend sellel suurte muutuste perioodil kõikidel erinevatel tasanditel ja ka terviseteemadel? Kuidas ära tunda iseenda füsioloogilise taastumise astmeid? Toitumine sünnitusest taastumise ja imetamise ajal.
Praktiline osa: Millal üldse ja milliseid harjutusi võiks peale sünnitust teha. Mis on diastaas ja miks ei soovitata kõhulihaste harjutusi peale sünnitust min 6 kuud ja kõhu sirglihaste lahknevuse korral isegi palju kauem. Miks on süvalihased meile nii olulised ja kuidas neid treenitakse. Hingamistehnikaid nii tasakaalustumiseks kui elujõu suurendamiseks igapäevaselt.
Paus: töötoa keskel, vastavalt vajadusele ca 15 min.

 * * *


Meie tundidest fotogaleriid saat vaadata siit: www.studio108.ee/ema-lapse-joogatunnid

VAATA MEIE TUNNIST KA NÄIDISVIDEOT OMA ARVUTIEKRAANIL:
http://www.perekool.ee/artiklid/beebipaevik-ema-ja-lapse-jooga/

Avatud on ka meie infolehekülg FaceBookis: "

Avatud on ka meie teemakohane infolehekülg FaceBookis "Lapseootel ja lapsega emadele. Jooga- ja doulainfo": www.facebook.com/teadlik.ema

lapseootel ja lapsega emadele":
www.facebook.com/jooga.emmedele

 

Mida teeme ema&beebi joogas?

 

 

 

 

 

 

 


Peale imelist kogemust – sünnitust – võtab taastumine
vahel vähem, vahel rohkem aega. Kindlasti saame siin ise ka kaasa aidata, jätmata kõrvale seejuures pisitibu! Vastupidi - ka koos temaga on tore enda heaks midagi teha.

EMMED teevad kasulikke jooga- ja hingamisharjutusi, põhifookusega sünnitusest taastumisel ja süvalihaste treeningul, mis aitab selga terve ja tugevana hoida. Samuti vabastame pehmete masseerivate venituste abil igapäevaseid pingeid turjast, õlgadest, seljast. Tunnis õpime harjutuste kõrvalt ka kogu eluks kasulikke teadmisi sellest, kuidas toimib meie keha, mis muutused naise keha läbib koos emaks saamisega ja seda iga kord uuesti! Trenni võib ema tulla ka üksi, ilma lapseta.

BEEBID
ja
MAIMIKUD (2-kuust kuni 1,5 aastani) armastavad enamasti emme kehaga kontaktis olla ja üheskoos teha pehmelt kiikuvaid joogaharjutusi, väiksemad ka lihtsalt lesida ema kõrval. Vabalt võib selle tunni ajal ka titat imetada -  on olemas isegi paar harjutust just selleks puhuks! :)
Roomavad, käputavad või kõndivad lasped mängivad tunnis pisut juba ka omavahel, üksteise mänguasjad on ju nii põnevad! Samas kaasame neidki ikka oma mängulistesse joogaliikumistesse, kohe kui lapsel selleks huvi tekib.


BEEBILE KAASA: rätik või tekike ja paar mänguasja. Juba lisasööki saavale beebile ka juua kaasa.
EMMELE KAASA: mugavad riided.

 

Fotod:
Üleval Enlil Sonni foto 2017: Aale-Triinu koos 11-kuuse Eliasega
All "Digifoto" (2014): Aale-Triinu 6-kuuse Gabrieliga

 

 

Aale-Triinu endast:

"Rasedate joogatundide andmisega alustasin 2006 City Spa's. Sellest ajast olen iganädalaselt juhendanud lapseootel joogat ja aidanud sünnituseks valmistuda kokku ligi 1000 naisel.
Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. See tund on minu jaoks midagi, mida viin läbi suurima pühendumisega naise heaoluks.
Täna olen ise kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel - hiljuti läbisin põhjaliku aastase õppe sertifitseeritud pere- ja sünnitoetajaks ehk doulaks, samuti imetamisnõustajaks. Ning täna on mul värske rõõm pakkuda ka luksuslikumat sünnitusjärgset hoolitsust naistele, erinevate massaažide ja abistavate ravimtaimedega rituaalide näol, mis aitavad nii füsioloogiliselt, kui psühholoogiliselt imelisel ja samas väga taditsioonilisel viisil taastuda."

Minu läbitud koolitused:
* 2018 oktoober Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, vastavalt sellele füsioloogilise hingamise ja esmase sobiva taastava harjutustiku kasutusele võtmine, diastaasi sulgemise manuaalteraapia (välja töötatud saksa ämmaemand Angela Heller'i poolt). Koolitaja: Yola Gabers (Saksamaa).
* 2018 september Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: Taimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, taimedega kodune aurusaun, taastav sünnitusjärgne ayurveda vürtsijook, Benkung toestuse sidumine (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk pere- ja sünnitoetaja väljaõpe - 450 tundi (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik).
* 2017-2018. UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus - 40 tundi (SIET'i ametlik õppeprogramm. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).
* 2017 veebruar-aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus, koolitaja lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Läbitud teemad: Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused ja praktiline teostus. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine.
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. Koolitajad Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar, koolitaja Dana Biechonski (SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid kuni lapse 1.eluaastani. Hingamistehnikad sügavaks lõdvestuseks/vaagnapõhja tõstmiseks/imetamise ajaks. Taastumisjooga asendid emale. Alaselg: kuidas kaitsa ja selle eest hoolitseda. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid õpetajatele (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust.

 

* * *

VAHVAT JA KASULIKKU VAATAMIST:
Beebidel on esimese poolaasta jooksul oma häälitsuste keel ja nad ütlevad emale selgelt, kas nt on kõht tühi, ebamugavus kõhus või uni. Absoluutse kuulmisega ema Priscilla Dunstan avastas, et tema beebi 5 peamist vajaduspõhist häälitsust on samad ka kõigil teistel beebidel! Vaata näitlikku lühikest videoklippi siit
ja kogu Oprah ametlikku selleteemalist telešõud koos P. Dunstan'iga siit.