Studio108


Diastaasi sulgemise teraapiatuba


Lisaks regulaartundidele toimub taas mitmete emade soovil ja Aale-Triinu juhendamisel
diastaasi ehk kõhu sirglihaste lahknevuse puhuks väljatöötatud treeningkavaga (kõhu rist- ja põikilihaste harjutuste) ning diastaasi sulgeva individuaalse
manuaalteraapiaga töötuba!

Kellele: emadele, kellel on sünnitusest möödas minimaalselt paar nädalat kuni kasvõi palju aastaid.
Töötoa aeg: 24. märts 2019 (pühapäev) kl 15:00-16:30
Koht: Weizenbergi 20/1, Gaia Kool, soklikorruse teraapiatuba.

Juhendab ja individuaalset diastaasi vähendavat manuaalteraapiat teeb: rasedate jooga ja sünnitusjärgse jooga õpetaja ja sünnitoetaja ehk doula Aale-Triinu Sonn
Teraapiatoa osalustasu: 15€
Huvi korral kirjuta: anjani1008@gmail.com

 

Teraapia töötoa sisu:
Teooria osa: Mida tähendab raseduse ja sünnitusjärgse aja käigus tekkinud kõhu sirglihaste lahknevus ehk diastaas füsioloogiliselt? Miks ei soovitata kõhulihaste harjutusi peale sünnitust min 6 kuud ja diastaasi korral palju kauem - kuni selle püsimiseni. Mida veel tuleb vältida diastaasi korral?
Praktika osa: Diastaasi vähendadamiseks vajalikud eeltingimused ja ettevalmistavad tehnikad. Füsioloogiline hingamine. Harjutused diastaasi sulgemiseks raskusastmete kaupa. Igale osalejale individuaalne kõhu sirglihaste seisundi testimine ja diastaasi sulgev manuaalteraapia (saab sooritada töötoa esimeses pooles õpitud kindla hingamistehnika ja süvalihaste täpse aktiveerimise järel).

 

 

_____________________________________________________________________________________

Sünnitusjärgne emade jooga koos beebidega

Me teame, kui tore oleks sagedamini ka iseenda jaoks midagi head teha, kuid lapse kõrvalt pole lihtne seda aega leida. Just seetõttu oleme teinud emadele sellise joogatreeningu, kuhu lapsed on oodatud kaasa tulema!

Harjutuste fookus on süvalihaste treeningul ning füsioteraapilisel kõhulihaste taastamisel, mis sobib ka diastaasi korral. Samuti vabastame selja- ja turjapingeid, töötame liigeste korrashoiuga ning teeme ka arendavaid kehateadlikkuse mänge beebidele!
Lisaks taastavale ja füsioteraapilisele joogatreeningule jagame ka nii rõõme kui muresid, imetamisnõustajana ja doulana saan olla toeks erinevates küsimustes nii sinu enda, kui beebiga seotud teemadel.
Oodatud on emad beebidega 2-18 kuud. Tundi tulla võib nii beebiga kui vabalt ka üksi.

 

Sünnitusjärgse jooga tunnid toimuvad:

Esmaspäeviti

10:15-11:15


Südalinnas, Rotermanni kvartalis,
TAO Keskuses


Tunnid toimuvad igal esmaspäeval!
 

NB! alates aprillist 2019
kolime beebidega tunnid

Pelgulinna Perekeskusesse
kl 10:30-11:15
beebidega 6-18 kuud
ja kl 11:30-12:15
beebidega 2-12 kuud

   Kolmapäeviti 

12:15-13:15

Kadriorus
Miia-Milla-Manda Lastemuuseumis
Tunnid toimuvad igal kolmapäeval!

Individuaalsed tunnid ja/või konsultatsioonid
(tasuga 1h / 30€)
aeg kokkuleppelkoht kokkuleppel või ema kodus

Individuaalne kohtumine võib sisaldada näiteks:

  • isevalmistatud sünnitusjärgset vürtside ja viljadega toniseerivat ja tasakaalustavat jõujooki;
  • diastaasi testimist ja vajadusel manuaalse sulgemise programmi;
  • individuaalse treeningkava koostamist, vastavalt taastumise astmele;
  • kõhu ja talje toestavat sidumist Benkung tehnikas;
  • sünnitusjärgseid tervendavaid hoolitsusi, s.h. erinevaid taastavaid füsioloogilisi massaaže, tubast ravimtaimeaurude sauna;
  • imetamisnõustamist.

 

Juhendaja: Joogatreener, doula ja imetamisnõustaja Aale-Triinu Sonn
Palume etteregistreeruda
: e-mailitsi anjani1008@gmail.com või telefonitsi +372 70 569

Osalustasu: üksik kord 10€, 5 korra kaart 45€ (kehtib 2 kuud). Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande - A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "ema ja beebi jooga".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulaarsed tunnid beebidega Tallinna südalinnas, TAO Keskuses!

Koht: TAO Keskus (Rotermanni 2, Stalkeri käik)
Aeg: esmaspäeviti kl 10:15-11:15 (lastega 2-18 kuud)


Rotermanni 2 aadressiga treening-stuudio paikneb Coca-Cola Plaza taga, kitsal paekivihoonetega ääristatud tänavakesel nimegtusega Stalkeri käik (vaata pilti otse üleval).  Kõige lihtsam on jõuda õigesse kohta Hobujaama tänavalt, astudes sisse otse Vapiano restorani vastas asuvast kaar-sissepääsust, liikudes läbi sealse väikse ostukeskuse ja teiselt poolt maja välja - nii jõuadki lihtsasti Stalkeri käiku ja just otse TAO Keskuse ukse juurde.
Kohale saab tulla lihtsalt ka vankriga - lift on avar ja sellega pääseb otse 2. korrusele, TAO Keskuse fuajeesse.
NB! 28. jaanuaril oleme erandina aga TAO Keskuse ülemises saalis ja palume tulla liftiga otse 3. korrusele!

_________________________________________________________________________________________ 

 

 

 

 

 

 

 

Regulaarsed tunnid beebidega Kadriorus

Koht: Miia-Milla-Manda muuseum Kadriorus (Koidula 21C)
Aeg: kolmapäeviti kl 12:15-13:15 (lastega 2-18 kuud)
Registreeruda on vajalik ette hiljemalt teisipäevaks (Kadrioru grupi suurus on maksimaalselt 7 ema): anjani1008@gmail.com või +372 70 569

NB! Joogatunni pilet Kadriorus sisaldab automaatselt ka lastemuuseumi külastuse piletit (mis muidu maksab 3€) - seega on kõik suuremad lapsed oodatud peale või enne tundi mängima ka muuseumi mängutuppa.
Kui beebil sattub uneaeg kohakuti trenni ajaga, pole probleemi - otse meie Kadrioru trennitoa madalate akende all saab jätta lapse mugavalt tuduma nii, et ise näed teda kogu trenni aja.

Autoga / jala tulijaile:
KADRIORUS: Lapsevankri saad parkida kohe maja ette varikatuse alla - seal on ka põikpuu vankri lukustamiseks, 3 lukukomplekti olemas ka muuseumi poolt.
Autodele on 2 parkimiskohta meile vabad otse muuseumi tagaukse kõrval, mänguala aia sees. Suurem parkla (2,5h tasuta!) on aga ka ca 150 m kaugusel muuseumist (tenniseväljakute ja staadioni suunas). Teine, püsivalt tasuta parkla, on KUMU ees
 

 

 

Mida täpsemalt teeme ema&beebi joogas?

 

 

 

 

 

 

 


Peale imelist kogemust – sünnitust – võtab taastumine
vahel vähem, vahel rohkem aega. Kindlasti saame siin ise ka kaasa aidata, jätmata kõrvale seejuures pisitibu! Vastupidi - ka koos temaga on tore enda heaks midagi teha.

EMMED teevad kasulikke jooga- ja hingamisharjutusi, põhifookusega sünnitusest taastumisel ja süvalihaste treeningul, mis aitab selga terve ja tugevana hoida. Samuti vabastame pehmete masseerivate venituste abil igapäevaseid pingeid turjast, õlgadest, seljast. Tunnis õpime harjutuste kõrvalt ka kogu eluks kasulikke teadmisi sellest, kuidas toimib meie keha, mis muutused naise keha läbib koos emaks saamisega ja seda iga kord uuesti! Trenni võib ema tulla ka üksi, ilma lapseta. Lisaks harjutustele ka jagame nii rõõme kui muresid, imetamisnõustaja ja doula juhendatud tundides saad tuge erinevates küsimustes nii sinu enda, kui beebiga seotud teemadel.

BEEBID
ja
MAIMIKUD (2-kuust kuni 1,5 aastani) armastavad enamasti emme kehaga kontaktis olla ja üheskoos teha pehmelt kiikuvaid joogaharjutusi, väiksemad ka lihtsalt lesida ema kõrval. Vabalt võib selle tunni ajal ka titat imetada -  on olemas isegi paar harjutust just selleks puhuks! :)
Roomavad, käputavad või kõndivad lasped mängivad tunnis pisut juba ka omavahel, üksteise mänguasjad on ju nii põnevad! Samas kaasame neidki ikka oma mängulistesse joogaliikumistesse, kohe kui lapsel selleks huvi tekib.


BEEBILE KAASA: Oma rätik / tekike ja paar mänguasja. Juba lisasööki saavale beebile ka juua kaasa.
EMMELE KAASA: Mugavad riided. Samuti võid kaasa võtta kõik oma küsimused ja nii mured, kui rõõmud! :)


____________________________________________________________________________________Meie tundidest fotogaleriid saat vaadata siit: www.studio108.ee/ema-lapse-joogatunnid

VAATA MEIE TUNNIST KA NÄIDISVIDEOT OMA ARVUTIEKRAANIL:
http://www.perekool.ee/artiklid/beebipaevik-ema-ja-lapse-jooga/

Avatud on ka meie infolehekülg FaceBookis: "

Avatud on ka meie teemakohane infolehekülg FaceBookis "Lapseootel ja lapsega emadele. Jooga- ja doulainfo": www.facebook.com/teadlik.ema

lapseootel ja lapsega emadele":
www.facebook.com/jooga.emmedele

* * *

Fotod:
Üleval Enlil Sonni foto 2017: Aale-Triinu koos 11-kuuse Eliasega
All "Digifoto" (2014): Aale-Triinu 6-kuuse GabrieligaAale-Triinu endast:

"Rasedate joogatundide andmisega alustasin 2006 City Spa's. Sellest ajast olen iganädalaselt juhendanud lapseootel joogat ja aidanud sünnituseks valmistuda kokku ligi 1000 naisel.
Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. See tund on minu jaoks midagi, mida viin läbi suurima pühendumisega naise heaoluks.
Täna olen ise kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel - hiljuti läbisin põhjaliku aastase õppe sertifitseeritud pere- ja sünnitoetajaks ehk doulaks, samuti imetamisnõustajaks. Ning täna on mul värske rõõm pakkuda ka luksuslikumat sünnitusjärgset hoolitsust naistele, erinevate massaažide ja abistavate ravimtaimedega rituaalide näol, mis aitavad nii füsioloogiliselt, kui psühholoogiliselt imelisel ja samas väga taditsioonilisel viisil taastuda."

Minu läbitud koolitused:
* 2018 oktoober Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, vastavalt sellele füsioloogilise hingamise ja esmase sobiva taastava harjutustiku kasutusele võtmine, diastaasi sulgemise manuaalteraapia (välja töötatud saksa ämmaemand Angela Heller'i poolt). Koolitaja: Yola Garbers (Saksamaa).
* 2018 september Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: Taimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, taimedega kodune aurusaun, taastav sünnitusjärgne ayurveda vürtsijook, Benkung toestuse sidumine (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk pere- ja sünnitoetaja väljaõpe - 450 tundi (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik).
* 2017-2018. UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus - 40 tundi (SIET'i ametlik õppeprogramm. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).
* 2017 veebruar-aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus, koolitaja lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Läbitud teemad: Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused ja praktiline teostus. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine.
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. Koolitajad Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar, koolitaja Dana Biechonski (SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid kuni lapse 1.eluaastani. Hingamistehnikad sügavaks lõdvestuseks/vaagnapõhja tõstmiseks/imetamise ajaks. Taastumisjooga asendid emale. Alaselg: kuidas kaitsa ja selle eest hoolitseda. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid õpetajatele (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust.

 

* * *

VAHVAT JA KASULIKKU VAATAMIST:
Beebidel on esimese poolaasta jooksul oma häälitsuste keel ja nad ütlevad emale selgelt, kas nt on kõht tühi, ebamugavus kõhus või uni. Absoluutse kuulmisega ema Priscilla Dunstan avastas, et tema beebi 5 peamist vajaduspõhist häälitsust on samad ka kõigil teistel beebidel! Vaata näitlikku lühikest videoklippi siit
ja kogu Oprah ametlikku selleteemalist telešõud koos P. Dunstan'iga siit.