Studio108


Järgmine joogareis La Gomeral'e

Järgmine kord plaanime joogaritriiti La Gomera rahulikus looduskeskonnas 2020 aprillis.
Reisi pikkus jääb taas 8-10 päeva sisse ning majutuspaik taas Ave Nahkuri maaliline kunstnikumaja mägedes, esimeste pilvedega samal kõrgusel.

November 2018 - La Gomera palmisaarel 8-päevane jooga-ritriit JOOGA 8 ASTET

 

Juba teist korda valisime jooga süvenenumaks praktiseerimiseks Aafrika lähedal paikneva vulkaanilise palmisaare - La Gomera!

Miks kutsume teid just sinna?

 • Kliima on võrratult hea, tervist taastav ja ka novembri keskel veel ca 21 kraadi;
 • Ookean on La Gomera rannikul rahulik, ujumiseks sobiv ja täiesti soe;
 • Meid võõrustab vahva eestlanna Ave Nahkur oma unikaalses kunstniku käega kujundatud mugavas kohalikus maamajas (kunagine iidne mungaklooster), mille ümbruses on sobivaid joogapraktiseerimise kohti vabas õhus. Maja ise asub rannast 10 min autosõidu kaugusel;
 • Võrreldes Tenerifega on La Gomera saar palju rohelisem, igas mõttes ka rahulikum ja ka mitmete ülimalt väekate looduslike pühapaikadega (loe lähemalt La Gomerast ja UNESCO kaitse all olevast ürgmetsast vulkaanikraatri sees, kuhu me ka matkame!). Turismimelu saarel pea puudub;
 • Meie idee on pakkuda mõnusat, tervislikku ja taastavat puhkust, mis oleks samas ka arendav ning pikemas perspektiivis elu kvaliteeti tõstev. :)

Loe lähemalt väikesest ja erilisest saarest siin: www.studio108.ee/jooga-la-gomera
Vaata 2017 aasta joogareisi fotogaleriid: eelmise aasta reisi teise poole veetsime samuti La Gomeral.
 

Reisi aeg: 5.nov-12.nov 2018, 8 päeva La Gomeral kohapeal (lennu ajad lisanduvad vastavalt enda valitud lennugraafikule, arvestada võib reisiga kokku 8-10 päevaga).
Joogatunde juhendab: Aale-Triinu Sonn
Korraldusliku poole eest hoolitseb ja lennu- jm pileteid aitab leida: Greta Kaupmees
Majutab meid: Ave Nahkur
Kokkab puhast taimetoitu (soovijatele ka vegantoitu): Krista Noorkõiv
Registreerumine: grupp on küllalt väike, seega jagub kohti kiirematele, kirjuta: info@studio108.ee või otse Aale-Triinule anjani1008@gmail.com. Osaluse eeltingimuseks on varasem kriya hatha jooga tundides osalemine, uued huvilised saavad septembris-oktoobris veel tutvuda baastehnikatega meie kriya hatha jooga tundides!

Osalustasu:
490€ - sisaldab majutust La Gomeral, tervislikku taimetoitu 2xpäevas, joogatunde 2xpäevas, 3 matka saare kaunimatesse paikadesse, korraldust ja organiseerimist (sh individuaalset abi parimate lennu- ja praamipiletite leidmisel ja muudes küsimustes).

Hinnale lisanduvad isiklikud kohaletuleku piletid (lennuk, saarele praamipilet, kohalikud bussipiletid).
Lennupiletite pakkumised algavad praegu edasi-tagasi otselennud Helsingi-Tenerife-Helsingi 197 eurost  mis tasuks kohe ära osta, kuniks neid on! Huvi korral registreeru info@studio108.ee või otse Aale-Triinule anjani1008@gmail.com ja võid olla kindel, et saad meie poolt väljaotsitud parimate lendude info kohe meilile!

Piltidel meie majaperenaine kunstnik Ave Nahkur La Gomeral.

 

Jooga-ritriidi sisupool:
See reis on teekond läbi jooga 8 astme (vastavalt Patanjali joogasuutratele) ja mõeldud kõigile, kes on osalenud kriya hatha jooga tundides. Joogapoolega tegeleme majutuskoha juures hommikul ja õhtul. Kogu lõuna ja pärastlõuna on aga vaba aeg, mil meie grupi liikmed saavad oma soovide järgi minna randa, lähedal asuvasse linnakesse või hoopis uurima ümberkaudset loodust.

Iga reisi päev on meie jaoks kui üks aste joogateel:

 1. YAMA'd (SOTSIAALNE TERVIS)
 2. NIYAMA'd (MORAALNE TERVIS)
 3. ASANA'd ehk JOOGA ASENDID (FÜÜSILINE TERVIS)
 4. PRANAYAMA'd - hingamise valdamise kunst (FÜÜSILINE ja PSÜÜHILINE TERVIS)
 5. PRATYAHARA - välistest meelelistest objektidest lahti laskmine (PSÜÜHILINE TERVIS)
 6. DHARANA - KESKENDUMINE (VAIMNE TERVIS)
 7. DHYANA - MEDITATSIOON (VAIMNE TERVIS)
 8. SAMADHI - ÜKSOLEMISE SEISUND (VAIMNE TERVIS)

Esimestel päevadel (5.-6. nov) uurime Yama'de (vägivallatus, tõesus jne) ja Niyama'de (tahtejõu rakendamine, eneseuurimine jne) toimet ja sügavust hatha jooga praktika käigus jooksvalt. Kuidas muudavad jooga baasprintsiibid harjutuste sooritamist?
Kolmandal ritriidi jätkame joogaasendite tähtsaimate põhiprintsiipide uurimisega - asana on justnagu sõiduvahend muutunud seisundisse. Seal kus lõpeb pingutus ebavajalike asjade osas, algab edasiviiv joogakogemus. Kogeme füüsilise keha funktisoonide paranemist ja elujõu tervistavat vabastamist mitmete klassikaliste, nii dünaamiliste kui staatiliste, joogaharjutuste kaudu ja tõstame joogapraktikate kaudu immuunsüsteemi head toimisetaset.
Edasi liigume läbi teadliku hingamise võtete (panajaamade), mida saab kasutada ka igapäevaelus jooksvalt, õpime vabastama ka sügavaid pingeid nii füüsilisest kehast kui mõistuse valdadest ning jõudma seeläbi nii parema tervise kui ka üldise heaolutunde juurde.
Kasutame teadlikkust ja konsentratsiooni aina peenemate kehaaistingute eristamiseks ja sel teel abistava info saamiseks.
Reisi viimastel päevadel praktiseerime lihtsaid ent tõhusaid värskendavaid meditatsioone.
Õpime sügavalt lõdvestuma ja olema ilma midagi tegemata, isegi ilma mõtlemata, jäädes sealjuures selgeks ja ärkvele - nii haruldane oskus tänapäeva elus!
Reisi lõpuks oled mõnusas kontaktis enda keha ja meelega, oled puhanud ja taastanud oma tervist nii jooga, tervisliku toidu kui kohaliku taastava kliima abiga, koged end igas mõttes teadlikuma ja terviklikumana, valmis vastu astuma Eesti talvele. :)

Päevaplaan: Jooga ja toitlustus on hommikuti ja õhtuti majutuskoha juures. Iga päev kl 10:00-18:30 on  vaba aeg või soovijatele matkad saare looduskaunitesse kohtadesse (kose äärde, ürgmetsa, mägedesse).

Kaasa:
Mugavad liikumist võimaldavad riided ja oma joogamatt. Matkamiseks sobivad kinnised jalatsid ja õhuke päikest varjav peakate, rannariided, kasu võib olla taskulambist. :)
 

Registreeru joogareisile: Info@studio108.ee
 

 


Vaata meie varasematest joogareisidest soojadele maadele fotoreportaaže galeriist!

 

 

 

Lugemist - La Gomera

 


Studio108 joogareis ja ritriit 2018 aasta sügisesel toimub La Gomeral, kus majutume eestlannast kunstniku Ave Nahkuri meeliköitvas elamises, kogu turistimiljööst kaugel eemal. Saarel saame segamatult joogatada, matkata, iseendile tervisetoite valmistada ja looduskaunis kohas lihtsalt puhata.

Kanaari saartest üks väikseim, lummab La Gomera kõiki külastajaid oma mitmekesise ja kohati haruldase loodusega. See on paljude legendide, puutumatu looduse, traditsioonilise toidu ja imeliste,
vanu kombeid jälgivate elanikega saar. Vulkaaniline päritolu avaldub siin eriti selgelt järskude kuristike,
sügavate orgude ja gigantsete kivimoodustiste näol. Näeme lopsakat loodust, vanu terrasspõlde, palmisalusid ja väikseid mägikülasid. Saare keskosas on vulkaani kraatri sisemuses,
salapärane ja maagiline UNESCO kaitse all olev Garajonay Rahvuspark. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat looduslikku vara – laurissilva metsa. Saame teha jalutuskäigu dinosauruste ajast pärinevas igihaljas metsas. La Laguna Grande on rahvuspargi süda.
Saare mitteametlik kaitsepühak on Christoph Kolumbus, kuna just sellel saarel peatus ta kolm korda, et varustada oma laevastikku toidu ja mageda veega oma ajaloolistel ekspeditsioonidel.

 

 

Saare keskosas on vulkaani kraatri sisemuses,
salapärane ja maagiline UNESCO kaitse all olev Garajonay
Rahvuspark. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat
looduslikku vara – laurissilva metsa.