Studio108


Studio108 joogareisid ja ritriidid väljaspool Eestit

Avatud joogalaagrid kõigile kriya hatha jooga praktiseerijatele:

 

 

Studio108 joogareis Lõuna-Kreetale!

Aeg: 1-8 november 2019.
Koht:
Pitsidia (Kreeta lõunarannik)
Korralduses kriya hatha jooga juhendajad : Aale-Triinu Sonn, Anneli Hallik, Greta Kaupmees
Registreerumine: info@studio108.ee

 

Pitsidia on mägedega külgnev idülliline küla Lõuna-Kreetal, 30 minuti jalutuskäigu kaugusel paradiislikust rannast. Maalilises ja samas hingekosutavalt väekas paigas praktiseerime tervistavat ja teadlikkust tõstvat kriya hatha joogat, puhkame, tasakaalustume, naudime isekeskis tõeliselt head seltskonda ja kohalikku kultuuri. Külastame ka lähedalasuvaid värviküllaseid mägilinnakesi ning looduslikke väepaikasid. (Nt Zeusi koobas, legendaarne Matala koobastega rannik, jne).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Päevakava:

 • Kriya hatha jooga tunnid hommikuti majutuskoha juures;
 • Hommikusöök majutuskoha juures (saame arvestada seejuures osalejate eelistusi);
 • Vaba aeg enamus reisipäevade keskel, mida saab igaüks veeta oma eelistuste järgi, kas rannas, looduses, kohalikus külas või lähedal asuvas linnakeses;
 • Kahel päeval grupiga väljasõidud, mis pakuvad peatusi nii idüllilistes erksavärvilistes mägilinnakestes kui ka kergemat jalgsimatka looduslikes väepaikades. Neil päevil saame mediteerida ja joogatada päeva jooksul erilisemates asukohtades;
 • Kriya hatha jooga ja satsang varasel õhtupoolikul, enamasti majutuskoha juures;
 • Õhtusöök ja vaba aeg kohalikus külakeses või majutuskoha juures;

Kaasa: Mugavad liikumist võimaldavad riided ja oma joogamatt. Matkamiseks sobivad kinnised jalatsid ja õhuke päikest varjav peakate, rannariided, sääsetõrje ning kasu võib olla taskulambist. :)

Osalustasu: 495 € sisaldab:
- kriya hatha jooga tunde, meditatsioone ja satsange 2-3x päevas (kokku ca 25h ulatuses);
- majutust 2-stes tubades privaatses hotellis
Izabella Pension, mis on pea üleni ainult meie grupi päralt;
- kõiki hommikusööke (valmistame ise ja seega saame arvestada kõigi osalejate eelistusi);
- ühine pidulik õhtusöök hotelli omanikult meie grupile;
- oma transport Kreeta saare eri paikades asuvate vaatamisväärsuste juurde;
- meie reisikorraldaja Greta nõustamist ja abi lennupiletite leidmise ja muude kohalejõudmisega seotud küsimuste osas, samuti jooksvat korralduslikku abi kohapeal.

Lisaks tuleb arvestada:
Lennupiletid ning transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi on omal kulul (kui küsimusi tekib, siis Greta on valmis igati aitama organiseerida).
Lisanduvad ka isiklikud lõunasöögid ja 6 õhtusööki, vastavalt oma eelistustele (on võimalik ka külastada poodi ja nt ise rannas piknik teha või oma hotellitoa kööginurgas süüa teha, samas on ka mitmeid kohalikke väikseid ja toredaid söögikohti).
Mõnedel vaatamisväärsustel on ka sümboolsed sissepääsupiletid.
Reisikindlustuse soovitame ka kõigil isiklikult teha. 

 

Oled ülimalt teretulnud küsima ka juurde! Sulle vastavad hea meelega:

Greta Kaupmees, kes hoolitseb reisikorraldusliku poole eest ja on Sulle igati abiks ka lennukipiletite ostmise juures, samuti kõikide kohaletulekuga ja kohapealse eluga seotud küsimuste juures.

 

 

 

 

 

 

Aale-Triinu Sonn, kogenud kriya hatha jooga instruktor, kes viib kohapeal joogatunde läbi.

 

 

 

 

 

 

Luba endale meeldejäävat sügist, toetades teadlikkust ja tervist!
 

 

 

 

Aprilli algus 2020 - La Gomera palmisaarel 8-päevane jooga-ritriit

 

Juba kolmandat korda valisime jooga süvenenumaks praktiseerimiseks Aafrika lähedal paikneva vulkaanilise palmisaare - La Gomera!

Miks kutsume teid just sinna?

 • Kliima on võrratult hea, tervist taastav ja soe;
 • Ookean on La Gomera rannikul rahulik, ujumiseks sobiv, kevaditi veel kargepoolne, kuid siiski ca 20 kraradi piires ;
 • Hea tutvus eestlanna Ave Nahkur'iga võimaldab meil tema unikaalses kunstniku käega kujundatud mugavas kohalikus maamajas elada. Tegemist on kunagise iidse mungakloostriga, mille ümbruses on sobivaid joogapraktiseerimise kohti vabas õhus. Maja ise asub supelrannast 10 min autosõidu kaugusel;
 • Võrreldes Tenerifega on La Gomera saar palju rohelisem, igas mõttes ka rahulikum ja ka mitmete ülimalt väekate looduslike pühapaikadega (loe lähemalt La Gomerast ja UNESCO kaitse all olevast ürgmetsast vulkaanikraatri sees, kuhu me ka matkame!). Turismimelu saarel pea puudub, seevastu on saarel palju matkaradu, ökoloogilise kauba poode, orgaanilise farmi ja joogaritriidi keskus jm tervislikke tegevusi toetavaid paiku;
 • Meie idee on pakkuda tervislikku ja taastavat, parimat puhkust, mis oleks samas ka enesearengu teel edasiviiv ning pikemas perspektiivis elu kvaliteeti tõstev. :)

Loe lähemalt väikesest ja erilisest saarest siin: www.studio108.ee/jooga-la-gomera
Vaata 2018 aasta fotogaleriid, mis kajastab meie ritriidi ülevaadet samast paigast La Gomeral.
 

Jooga-ritriidi aeg: 14-21 aprill 2020, 8 päeva La Gomeral kohapeal (lennu ajad lisanduvad vastavalt enda valitud lennugraafikule, arvestada võib reisiga kokku 8-10 päevaga).
Joogatunde juhendavad kaks kogenud kriya hatha jooga õpetajat: Aale-Triinu Sonn ja Anneli Hallik
Korraldusliku poole eest hoolitseb ja lennu- jm pileteid aitab leida: Greta Kaupmees
Majutab: Ave Nahkur
Kokkab puhast taimetoitu (soovijatele ka vegantoitu): Krista Noorkõiv
Registreerumine: grupp on küllalt väike, seega jagub kohti kiirematele, kirjuta: info@studio108.ee või otse Aale-Triinule anjani1008@gmail.com. Osaluse eeltingimuseks on varasem kriya hatha jooga tundides osalemine, uued huvilised saavad enne tutvuda baastehnikatega meie kriya hatha jooga tundides!

Osalustasu:
530€ - sisaldab majutust La Gomeral, tervislikku taimetoitu 2xpäevas, joogatunde 2xpäevas, 3 matka saare kaunimatesse paikadesse, korraldust ja organiseerimist (sh individuaalset abi parimate lennu- ja praamipiletite leidmisel ja muudes küsimustes).

Hinnale lisanduvad kohaletuleku piletid (lennuk, saarele praamipilet, kohalikud bussipiletid).
Lennupiletite pakkumisi on erinevaid, ümberistumisega edasi-tagasi reisid algavad ca 120 eurost ja otselennud Helsingi-Tenerife-Helsingi ca 190 eurost. Selleks reisiks küsime ka turismibüroodelt grupiliteti pakkumist ja võimalik, et õnnestub saada ka otselennuga soodne pilet Tallinn-Tenerife. Huvi korral registreeru info@studio108.ee või otse Aale-Triinule anjani1008@gmail.com ja võid olla kindel, et saad meie poolt parimate lendude ja ka täpsete kuupäevade info juba varsti meilile!

Piltidel meie majaperenaine kunstnik Ave Nahkur La Gomeral.

Päevaplaan: Jooga ja toitlustus on hommikuti ja õhtuti majutuskoha juures. Iga päev kl 10:00-18:30 on  vaba aeg või soovijatele matkad saare looduskaunitesse kohtadesse (kose äärde, ürgmetsa, mägedesse).

Kaasa:
Mugavad liikumist võimaldavad riided ja oma joogamatt. Matkamiseks sobivad kinnised jalatsid ja õhuke päikest varjav peakate, rannariided, kasu võib olla taskulambist. :)
 

Registreeru joogareisile: Info@studio108.ee
Vaata meie varasematest joogareisidest soojadele maadele fotoreportaaže galeriist!

 
 

 

 

Lugemist - La Gomera

 


Studio108 kriya hatha jooga juhendajad on viinud läbi 2 joogaritriiti (2017 ja 2018 aasta sügisesel)  La Gomeral, kus majutusime eestlannast kunstniku Ave Nahkuri meeliköitvas elamises, kogu turistimiljööst kaugel eemal. Saarel saime segamatult joogatada, matkata, iseendile tervisetoite valmistada ja looduskaunis kohas lihtsalt puhata. Kõik see osutus nii ideaalseks, et tahtsime väikest aafrikalikku saart näha ka kevadistes õites! Nii on plaan taas teha üks joogareis sinna s2020 aprilli esimeses pooles.

Kanaari saartest üks väikseim, lummab La Gomera kõiki külastajaid oma mitmekesise ja kohati haruldase loodusega. See on paljude legendide, puutumatu looduse, traditsioonilise toidu ja imeliste,
vanu kombeid jälgivate elanikega saar. Vulkaaniline päritolu avaldub siin eriti selgelt järskude kuristike,
sügavate orgude ja gigantsete kivimoodustiste näol. Näeme lopsakat loodust, vanu terrasspõlde, palmisalusid ja väikseid mägikülasid. Saare keskosas on vulkaani kraatri sisemuses,
salapärane ja maagiline UNESCO kaitse all olev Garajonay Rahvuspark. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat looduslikku vara – laurissilva metsa. Saame teha jalutuskäigu dinosauruste ajast pärinevas igihaljas metsas. La Laguna Grande on rahvuspargi süda.
Saare mitteametlik kaitsepühak on Christoph Kolumbus, kuna just sellel saarel peatus ta kolm korda, et varustada oma laevastikku toidu ja mageda veega oma ajaloolistel ekspeditsioonidel.

Saarel on mitmeid tumeda vulkaanilise liivaga paradiislikke randu, mis üllatavad oma rahuliku miljööga - kärarikas tänapäevaturism on leidnud oma koha hoopis naabersaartel, eriti Tenerifel. La Gomera on pigem matkajate, loodushuviliste, joogatajate, ka kunsnike ja muidu loomerahva huviorbiit. Kohalikud on vaiksed ja sõbralikud, hispaania keelt kõnelev väikest kasvu saarehõim on tuntud oma rahumeelsuse ja sõbralikkuse poolest. Saarel on endale koduslid rajanud mitmete aastakümnete jooksul ka märkimisväärne hulk sakslasi, isegi Angela Merkel pidi puhkamas käima just La Gomeral. Samuti on pisikesel saarel mitu eesti peret.

 

 

Saare keskosas on vulkaani kraatri sisemuses,
salapärane ja maagiline UNESCO kaitse all olev Garajonay
Rahvuspark. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat
looduslikku vara – laurissilva metsa.