Studio108


Studio108 jooga suveklass 2019 Müstika Tantsustuudios

Pisiasjad moodustavad meie elus märkimisväärse osa. Tihti püüame olla valmis suurteks asjadeks, jättes tuule kätte kõik selle, mis tundub tähtsusetu ja tühine, hoomamata millise osa just need pisiasjad meie elus moodustavad.
Katsetades pisiasjadega on alati risk kaotada väiksem, samas aga on meie julgus proovida alati suurem. – õnnestumine on alati innustav.

(Jaak Kivimäe)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Augusti lõpuni toimuv jooga suveklass sobib hästi joogaga alustavale inimesele, meestele ja naistele. See on hea võimalus tutvuda joogaharjutustega, avastamaks nende toimet ja võimalus õppida selgeks mõned lihtsad asendite seeriad, et soovi korral saad enese jaoks sisse seada lihtsa, Sulle jõukohase praktika regulaarseks harjutamiseks. Praktiseerime joogat läbi lihtsate harjutuste lähtudes kriya joogas teadaolevast inimese viiest toimimise tasandi põhimõttest. Õpime neid tasandeid märkama, avastame, kuidas nad toimivad, millised on nende omavahelised seosed ning kasutamise ja korrastamise võimalused.
 

Igas tunnis:

• Teeme harjutusi füüsilise keha korrastamiseks;
• Avastame keskendumise võime ja selle arendamise võimalused;
• Korrastame hingamist ja õpime ära lihtsad hingamisvõtted, mis aitavad kehast jääkaineid eemaldada;
• Avastame, mis on tahtlik ja tahtmatu mõtlemine ning õpime arendama enese jaoks soodsamat mõttetegevust;
• Uurime, millistel tingimustel ilmneb taipamine ja kas saame seda oma elus rohkem rakendada.


Inimese 5 toimimise tasandit:

  • Füüsiline – ainevahetus, tugevus, lõdvestus, aktiivsus, puhkus ...
  • Vitaalne – elujõud ja emotsioonid
  • Mentaalne – kirjeldamine, ettekujutlus, mälu, tahtlik ja tahtmatu mõtete voog
  • Intellektuaalne – teadvustamine, taipamised
  • Olemuslik – ma olen


AEG: Harjutame läbi suve (juuni-august) igal neljapäeval kell 19:00-20:30
KOHT: Müstika Stuudio asub Tallinn, Tatari 64, 6. korrusel. Sissepääs Õnnepalee poolsest maja otsast, klaasfuajeest. Sisenedes öelge turvamehele, et lähete Müstikasse.
Kohale tulla stuudiosse on hea umbes 10-15 minutit varem, et rahulikult riietuda ning tunniks valmistuda.
OSALUSTASU: Ühe harjutuskorra maksumus 10 € – tasumine kohapeal sularahas.
JUHENDAJA: Jaak Kivimäe
NB! Selleks, et praktiseerida joogat ei pea Sa olema füüsiliselt painduv. ☺
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Foto: Mari Kadanik. Pildil kriya hatha jooga õpetaja Jaak Kivimäe toetamas praktiseerijat meenasanas.Juhendaja endast

"Olen lihtne inimene, kes on elanud oma abikaasaga arendavat ja huvitavat kooselu 22 aastat. Koos abikaasaga oleme aidanud kasvada täisikka kolmel lapsel. Olin ise toona vast 17-aastane kui mõistsin, et mind huvitavad siin elus kaks minu jaoks olulist küsimust. Mis see Elu siiski päriselt on ja kas on veel midagi enamat sellest, mida ma näen, tunnen ja tean end olevat. Toonasest ajakirjast “Nõukogude Naine” leidsin 8 lihtsat joogaharjutust. Selle nädala jooksul, mil ma neid harjutusi usinalt tegin, tundsin ennast päeva jooksul imeliselt kergelt. Esimese joogaõpetajaga kohtusin 1993 aastal. Sellest ajast on olnud jooga minu igapäevase elu lahutamatu osa ja seda koos oma kriiside ja tõusudega, taipamiste ja loobumistega. Kui sa küsiksid täna minult, et mida see jooga siis mulle andnud on?
Ja kui ma vastaks, siis ma ütleks nii:
Õnnestumised ja ebaõnnestumised on ikka minu elu lahutamatuks osaks, tervise üle ei saa oma varajases keskeas veel kurta, elu on ikka nagu elu, kuid midagi on siiski teisiti ja see üks asi mis on teisiti on vaade, milles on vähem vastuseisu elule. Ja just see vastuseisu vähenemine avab palju laiema nägemise ja avaramad võimalused. Olen töötanud 25 aastat täiskasvanute koolitajana, mis on andnud mulle eelkõige sügavama arusaama elukestvast õpiprotsessist. Kõigi nende joogapraktika aastate jooksul olen üha selgemalt teadvustanud enesele, et joogateed saab vaadelda kui kui lindu, millel on kaks tiiba. Üks tiib viib meid joogateaduse sügavustesse ja teine annab lihtsad ja praktilised vahendid meie igapäevaseks eluks."