Kriya hatha jooga saalitunnid on avatud ja oled südamest teretulnud! 🙂
Vaata aegu ja kohti tunniplaanist!

Studio 108 kriya hatha jooga juhendajad:

Oled väga teretulnud alustama ja jätkama kriya hatha jooga praktikat kogenud juhendajate käe all!
Samuti kutsume Sind osalema meie retriitidel
Eestis ja väljaspool!

Aale-Triinu Sonn – kriya hatha jooga algajatele, edasijõudnutele, kontorijooga ning jooga lapseootel ja lapsega emadele.
Jaak Kivimäe – 
kriya hatha jooga (fookusega: teadlik muutus) edasijõudnutele
Anneli Hallik – 
kriya hatha jooga algajatele ja edasijõudnutele
Marta Padrik – 
jooga pensionäridele
Greta Kaupmees – joogareisid, retriidid (korralduslik tugi, nii asukoha-majutuse valikul kui ka lennu- jms piletite osas)

NB! Tunniplaani tabelis (vt ülamenüü) on võimalik klikkida ka eraldi igale tunnile, et lugeda lisaks täpsemat tutvustust nii juhendajast kui selles kriya hatha jooga tunnis toimuvast. Osa tunde toimub ka ONLINE!
Registreerumiseks ja mistahes täpsustavate küsimuste korral palume kontakteeruda tunni juhendajaga või saata kiri e-aadressil:  info(ät)studio108.ee.

Osalustasud:
Joogatund 60 min – üksikkord 14 €, kalendrikuu 45€
Joogatund 90 min –
üksikkord 15 €; kalendrikuu 55€
Pensionäridele ja päevase õppega kooliõpilastele soodustus 25%.

Sinu elu on Sinu enese looming!

Kriya Surya Namaskar ehk päikesetervitus varahommikul jooga-retriidil Lõuna-Türgis 2023. Vaata meie teisi retriitide pilte siit: www.studio108.ee/galerii

* * *
Kriya hatha jooga on esimene aste autentsest
BabadĹľi kriya jooga
(sanskriti k. – Babaji Kriya Yoga) sĂĽsteemist.

Mis on kriya jooga?

“Kriya” (sanskriti k. kriya) tähendab sõna-sõnalt “täieliku teadvelolekuga tehtud tegu”.
“Jooga” (sanskriti k. yog) – ĂĽhinemine või ĂĽhendus.

Kriya jooga sisaldab endas praktiliste võtete seeriaid ehk kriya’sid, mis moodustavad inimese tervikliku arengu. Paremaks orienteerumiseks inimeses on välja toodud kokku viis tasandit:

  • FĂĽĂĽsis
  • Vitaalne tasand (tunded/emotsioonid, energiat genereerivad keskused ehk tšakrad, elujõud ehk praana)
  • Mentaalne tasand (mõtted, ettekujutused, mälu)
  • Intellekt (taip ehk arukus)
  • Vaimne tasand (olemus, Mina)

Järk-järgult, regulaarse joogapraktika käigus, avanevad mitmed meie seni varjulolnud sisemised potentsiaalid. Kriya jooga kui tervikliku süsteemi eesmärk on saavutada kõigi tasandite täiuslik tervis ja nendevaheline kooskõla.
Esimese astmena korrastatakse füüsiline keha. Seda eesmärki täidabki kriya hatha jooga, eelkõige oma 18 põhi-harjutusega. Harjutusi sooritatakse aeglaselt, süvenenult, nende vahele jäävad lõdvestused. Lisaks õpitakse kriya hatha jooga tundides lihtsamaid puhastavaid ja tasakaalustavaid hingamistehnikaid ja meditatsioone. Kriya hatha jooga praktiseerimise loomulikuks kaasnähtuseks on hea tervis, tugev immuunsüsteem ja ka stressiolukordadega hea toimetulekuvõime ning üldine tasakaalukus.

Kriya hatha jooga juhendajate täisnimekirjaga (Eesti) saab tutvuda Lilleoru keskuse kodulehel siin.
Studio 108 kõik kriya hatha jooga juhendajad on koolitatud kriya hatha jooga tunde andma Kanada keskuse õpetajate Marshall Govindan Satchidananda ja Durga Ahlundi poolt (alloleval pildil).

Babadži kriya jooga rahvusvahelise keskuse (Kanadas) koduleht on: www.babajiskriyayoga.net.

* * *

Videoformaadis on saadaval on järgmised eestikeelsed kriya hatha jooga põhiasendite tunnid Studio108 joogainstruktori – Aale-Triinu Sonn’i – juhendamisel:
1) 10 põhiasendit järjest – tervitusasend, päikesetervitus, seisev kurg, vibu, poolturiseis, kala poolasend, ader, kobra, joogasĂĽmboli asend, lõpulõdvestus.
2) 12 põhiasendit järjest – tervitusasend, päikesetervitus, turiseis, kalaasend, joogasĂĽmboli asend, poolratas, istuv kurg, rohutirts, teemantvalguse asend, kindluse valguse selili asend, kolmnurkasendi seeria ja lõpulõdvestus.
3) Kõik 18 põhiasendit järjest.

Samuti on videotunde teistel teemadel, kus kriya hatha jooga põimub erinevate soojendavate ja/või joogateraapiliste harjutustega: www.studio108.ee/jooga-video-tunnid

Saadaval on ka kriya hatha jooga põhiharjutustega õppevihik. Loe lähemalt siit.

 

Pildil kriya jooga liini looja BabadĹľi NagaradĹľ (Babaji Nagaraj) koos Annaiga (Mataji).

“Igasugune hea, voorused, õnn ja meelerahu kasvavad välja armastusest. Armastus on kõigi vooruste ja ühtsuse saavutamiseks peetava ennastohverdava võitluse juur. Armastus ehk kõige ühtsuse tunnetamine kõikjalolevas õpetajas ja õpetajaga ning iseeneses, on korra, organiseerumise, ühinemise, tasakaalu ja rahu looja.”
Kriya Babaji