Studio108


Joogateraapia terviklik videotund: varjatud pinged vaagnas ja alaseljas - niude-nimmelihase ehk psoas'i vabastamine

Kutsume Sind osa saama olulisel teemal toimunud joogateraapia tunnist, mida saad vaadata ja praktiseerida kaasa omal ajal ja kohas, interneti vahendusel. Tund jääb tellijatele üles käesoleva aastanumbri lõpuni!

JUHENDAJA: Aale-Triinu Sonn
VIDEO TELLIMISEKS KIRJUTA JUHENDAJALE: anjani1008 @ gmail.com
OSALUSTASU 15€: Ülekande tellimiseks saab teha: A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "Jumalannade jooga" . (Piletid on olemas ka SportID keskkonnas, otsingusse pannes Studio108. Ostes pileti SportID kaudu, palun edasta lihtsalt oma pileti kood minule, siis saan kinnitada pääsme.)

 

100-minutiline video on pühendatud üsna erilisele ja olulisele vaagna süvalihasele ja selle vabastamisele.
Ladina keeles psoas, eesti keeles niude-nimmelihas on üks peamistest stressi koguvatest lihastest meie kehas. Lausa aastatetagused stressirohked ajad võivad krooniliselt pinge jäänud psoas'i tõttu tänaseni põhjustada alaselja ebamugavust ja isegi valulikkust, samuti istmikunärvi häirida ning naistel PMS-na tuntud valulikkust põhjustada.
Massööril on raske kui mitte võimatu nii sügavale ligi pääseda, et lihast vabastada kogunenud pingetest. Siiski on see osade teraapiatega võimalik. Õnneks on olemas ka joogateraapia varamust harjutusi ja tehnikaid, mille kaudu saame ise kodus võimaluse vabastada seda salapärast süvalihast.
Teematunnis liidame juurde ka psoas'ile lähedal paiknevate teiste lihaste vabastamise ja läheneme seeläbi laiemalt kogu alaselja, vaagna ja reie lõdvestustehnikatele.
terviklik videofilm sisaldab paremaks mõistmiseks ka anatoomia illustratsioone, kirjalikke termineid, viiteid ja muidugi suurt hulka praktilisi harjutusi.
Niude-nimmelihasele ja seda ümbritsevatele lihastele saab osaleja kogeda nii äratundmist, lihtsat stressimaandust igaks päevaks, sihipärast osteopaatilist venitust, päris korralikku tugevdust ja stabiliseerimist ning ka süvalõdvestust. Lõpulõdvestusena kasutatud tehnika on kasutuses ka taastusravi arstide ja füsioterapeutide seas kui efektiivne meetod, millega lubada puhata niude-nimmelihase süsteemil sügavamal moel.