Studio108


Joogatunnid lapseootel emadele Tallinnas

Lapseootel emade joogatunde viib läbi Studio108 juhendaja: Aale-Triinu Sonn (lapseootel jooga ja ema&beebi jooga juhendaja, doula ehk pere- ja sünnitoetaja, imetamisnõustaja, kriya hatha jooga juhendaja)

Esmaspäeviti kl 11:30-12:30 (algavad püsivalt 19. novembrist '18)
Koht: Tallinna südalinnas, Rotermanni kvartalis, TAO Keskuses
Registreerimine: anjani1008@gmail.com või mob 5270569
Kaasa: mugav rõivastus (matid ja muu vajalik on kohapeal olemas)
Hind Tao Keskuses: üksiku tunni tasu 12 €; kalendrikuu 40€; kahe kuu pilet 1xnädalas 70€.
Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande -
A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "lapseootel jooga" ja tasutava tunni aeg. Samuti  saabuvad selle tunni piletid müüki SportID keskkonnas alates novembrist, otsingusse pannes Studio108.

Teisipäeviti kl 18:30-19:30 (6. ja 13. novembril asendustreener: Triinu Spriit)
Koht: Pelgulinna sünnitusmaja Perekeskus, Sõle 23, sissepääs maja tagant.
Registreerimine: 666 5588 või www.synnitusmaja.ee/osakonnad/perekeskus
Kaasa: mugav rõivastus (matid on mõlemas kohas olemas)
Hind Pelgulinna Perekeskuses: üksiku tunni tasu 9.50 €; 4xkaart 34€; 8xkaart 64€.

Neljapäeviti kl 17:00-18:00 (novembris jäävad ära 3 tundi: 1., 8. ja 15. nov!)
Koht: Kadriorus, Weizenbergi tn 20/1 (3. korruse saalis)
Registreerimine: anjani1008@gmail.com või mob 5270569
Kaasa: mugav rõivastus (matid on mõlemas kohas olemas)
Hind Kadriorus: üksiku tunni tasu 12 €; kalendrikuu 40€; kahe kuu pilet 1xnädalas 70€.
Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande -
A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "lapseootel jooga" ja tasutava tunni aeg. Samuti on pilet olemas SportID keskkonnas, otsingusse pannes Studio108.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Piret Pakler, Lapseootel emade jooga Annapurna Joogastuudios 2016
Vaata rohkem pilte siin:
www.studio108.ee/lapseootel-joogatunnid

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tundide sisust

Lapse ootamise kuud on elus väga eriline ja imeline aeg. Nagu iseenesest on tekkinud Sinu ellu ikka rohkem ja rohkem hetki, mil pilgu endasse heidad ja oma sisemaailmaga sügavama ja tasakaalukama kontakti leiad. Tekib ka parem äratundmine, mida su keha vajab, et olla terve ja mida vajab su hing, et olla õnnelik. Kõigiks kolmeks trimestriks annavad sulle häid teadmisi tasakaalukaks treeninguks ja meeldivaks lõõgastuseks ka just lapseootel emadele mõeldud joogatunnid.

Milliseid harjutusi teeme lapseootel emade joogatunnis? 

  • Lõõgastavad ja masserivad harjutused, mis vabastavad pingeid selja ja ristluu piirkonnast.
  • Tähtsamaid liigeseid korrashoidvad ning verevarustust ja ainevahetust parandavad harjutused jalgadele ja kätele.
  • Teadlik tasakaalus hingamine ja ka oskus pingeid lihtsalt kehast „välja hingata“.
  • Harjutused, mis toetavad vaagnapiirkonna avardumisprotsessi.
  • Oskus teadlikult lõdvestada lihaseid, eriti vaagnapõhja lihaseid – võib väga kasulikuks osutuda kõigi kolme trimestri jooksul, eriti aga sünnitusel.
  • Lõõgastavad, samas ka tugevdavad joogaharjutused koos õige hingamisega on Sulle heaks toeks kogu 9 kuu jooksul ning tundide käigus tekkinud sügavam kontakt oma kehaga asendamatuks ettevalmistuseks sünnitusele.
  • Lisaks kuuled igal tunnil ka pisut nõu ja soovitusi õppinud doulalt (pere- ja sünnitoetajalt)

 

NB! Avatud on ka meie teemakohane infolehekülg FaceBookis "Lapseootel ja lapsega emadele. Jooga- ja doulainfo": www.facebook.com/teadlik.ema
Sellelt lehel leiad harjutuste kirjeldusi, jooksvat infot tundide ja erinevate sündmuste kohta, infot emadele tervisliku elustiili vallas, meelelahutust, jne.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kohaletuleku info Kadrioru joogatundi -

Otse Kadrioru trammi lõpp-peatuses, Weizenberigi
ja Poska tn nurgal, asub läbi ümara kangialuse
hoovi sisenedes suur hele roosakat tooni 3-korruseline
kivimaja, mille peauksest pääseb Gaia kooli siseepääsu
ette. Meie joogaruum sel aastal on kooli uus ja kaunis
saal, mis asub 3. korrusel. Võid trepist otse,
välisriietega kolmandale korrusele tulla. 

Joogamatid ja -pleedid on aulas olemas, kaasa võtta
vaid mugavad liikumist võimaldavad joogariided.
Riietuda saab saali kõrval toas.

Tasuta parkimine!

2,5h parkimist tasuta ca 200m kaugusel asuvas Kadrioru Staadioni ja tenniseväljakute vahelises suures parklas (Roheline aas tn lõpus). Samuti KUMU parkla on täiesti tasuta. Weizenbergi tänaval parkimine on aga kesklinna tariifi järgi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osalejate tagasiside Aale-Triinu tundidest:

(Kirjuta oma kogemusest: anjani1008@gmail.com)

Kerttu:

"Mul sündis 15. veebruaril 2012 poeg, 4134 g ja 55 cm. Ta vist ei võimelnud joogas kaasa, et nii suureks sai:) Tahtsin tänada tundide eest, usun, et sellel, et sünnitus kergelt läks, oli oma osa joogal. Kahjuks vette sünnitada kõrge vererõhu ja tursete pärast ei lubatud, aga liblikaasendis istuda ja A-O-U-M laulda sain küll:) Viimastel päevadel enne sünnitust kodus oli samuti tunnis saadud harjutustest palju leevendust."

Getter:
"Minu tütreke sündis 4. oktoobril ja tahtsin teid tänada joogatundide eest. Harjutused ja hingamine olid abiks ka sünnitusel. Eriti tugevasti tegin kõhuhingamist tuhude ajal ja see tõesti aitas lõõgastuda. Presside ajal pidin lihtsalt tugevasti välja hingama. Mu sünnitus läks väga hästi ning mul polnud ühtegi rebendit. Suur aitäh veelkord."

Loe edasi...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Juhendaja Aale-Triinu Sonn endast

"Olen juhendanud lapseootel emade joogatunde alates 2006. aastast ja aidanud tänaseks juba ligi 1000 naisel valmistuda sünnituseks.
Leian, et sünnitus on üks imeline ja erakordne jooga liik, mille peamised tehnikad on teadlik hingamine, lõdvestumine, keha tagasiside täielik "kuulamine", tänulikkuse praktika, jne. :)
Minu tundide harjutused on iseenesest täiesti lihtsad – igaüks suudab neid teha! Samas võin ma öelda omaenda kogemusest, et need on nii tõhusad, et parandavad kogu elu kvaliteeti ja aitavad Sul endaga tõeliselt heaks sõbraks saada. Usun, et need teadmised ja kogemused jäävad loomulikuna Sind saatma läbi kogu elu. Hiljem tagasi vaadates võibolla vaid imestad: “Kuidas ma ilma nende nippide ja tarkusteta üldse elasin?”"


Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel. Juunist 2018 olen ka diplomeeritud doula ehk pere- ja sünnitoetaja ning samuti sertifitseeritud imetamisnõustaja (UNICEF)."

Osalenud naiste tagasiside peale sünnitust: www.studio108.ee/rasedatejooga-tagasisideFoto: Enlil Sonn 2016Läbitud koolitused lisaks Kriya Hatha Jooga õpetajate täispikale väljaõppele:

* 2018 oktoober Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, vastavalt sellele füsioloogilise hingamise ja esmase sobiva taastava harjutustiku kasutusele võtmine, diastaasi sulgemise manuaalteraapia (välja töötatud saksa ämmaemand Angela Heller'i poolt). Koolitaja: Yola Gabers (Saksamaa).
* 2018 september
Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: Taimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, taimedega kodune aurusaun, taastav sünnitusjärgne ayurveda vürtsijook, Benkung toestuse sidumine (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk pere- ja sünnitoetaja 450-tunnine väljaõpe (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik).
* 2017-2018. UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus 40 tundi (SIET'i ametlik õppeprogramm. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).
* 2017 veebruar - aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus. (Koolitaja: pedagoog lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must).
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. (Koolitajad: Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar. (Koolitaja Dana Biechonski: SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust. 

 

 

Lapseootel emadele: kokkuvõtlikud pühapäevased töötoad sügis 2018

Sel sügisel ootame lapseootel naisi Tallinnas meie ülevaatlikesse ja infotihedatesse perekooli töötubadesse pühapäeviti!

Järgmine ja sarja viimane töötuba on teemal: "Parim sünnitusjärgne taastumine".
NB! Registreerunute soovil, lükkub töötuba edasi detsembri algusesse!


UUS AEG: 2. detsember, pühapäev, kl 14:15-17:00
KOHT:
Tallinna südalinnas,
Rotermanni kvartalis, Tao Keskuses
EELREGISTREERIMINE: saada kiri osalussooviga anjani1008(@)gmail.com
KAASA VÕTTA: vaid mugavad liikumist võimaldavad riided, kõik muu vajalik on kohapeal olemas!
OSALUSTASU:
Ühe töötoa osaluspanus 25€
Tasuda saab kas kohapeal sularahas või tehes enne töülekande – A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus: "lapseootel" ja kuupäev, millise töötoa eest tasud. Aitäh!

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Töötuba parimaks sünnitusjärgseks taastumiseks.
Juhendab: rasedate jooga ja sünnitusjärgse jooga õpetaja ja sünnitoetaja ehk doula Aale-Triinu Sonn
Toimumiskoht:
Tallinna südalinnas, Rotermanni kvartalis, Tao Keskuses
Töötoa osalustasu:
25€ .

OSALEMA ON TERETULNUD NII LAPSEOOTEL KUI KA JUBA BEEBIGA EMAD
!

Ajakava:
Algus 14:15
Teooria osa: Mis toimub meiega peale sünnitust? Kuidas aidata iseend sellel suurte muutuste perioodil kõikidel erinevatel tasanditel ja ka terviseteemadel? Kuidas ära tunda iseenda füsioloogilise taastumise astmeid? Toitumine sünnitusest taastumise ja imetamise ajal.
Praktiline osa: Millal üldse ja milliseid harjutusi võiks peale sünnitust teha. Mis on diastaas ja miks ei soovitata kõhulihaste harjutusi peale sünnitust min 6 kuud ning kõhu sirglihaste lahknevuse korral isegi palju kauem. Miks on süvalihased meile nii olulised ja kuidas neid treenitakse. Hingamistehnikaid nii tasakaalustumiseks kui elujõu suurendamiseks igapäevaselt.
Paus: töötoa keskel, vastavalt vajadusele ca 15 min.
Lõpp 17:00

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Juhendaja:

Aale-Triinu Sonn (rasedate jooga õpetaja aastast 2006, sünnitusjärgse jooga õpetaja aastast 2014 ja doula ehk pere- ja sünnitoetaja aastast 2018. Kolme lapse ema)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LUGEMIST ja LINGID

* Tundides saab proovida ja osta spetsiaalseid
pihasoojendajaid (vt pilte paremal). Tegu on trikotaažist
(puuvill vähese elastaaniga) riidetükiga, mis katab kenasti
ja toetavalt kinni kogu kõhuala ja ulatub ka üle püksivärvli
alla puusadele. Seetõttu saab raseduse ajal kanda ka
tavalisi pükse-retuuse ja pluus ei pea olema ekstra pikk. Pihasoojendaja töötab ühtlasi ka nagu mugavam ja kergem
variant bandaažist ja loob hoitud tunde kogu raseduse ajaks
ja sünnitusjärgsetel esimestel kuudel. Eriti mugav kasutada joogatunnis või muu sportlikuma tegevuse ajal.
NB! Pildile klikates avaneb vaade suuremalt!

 

* RAVIMTAIMEDE ABI, KASULIKUD MINERAALID TOIDUS jne
http://www.looduspere.ee/blogi/rasedus-ravimtaimed-ja-toit

 

* TOITUMISE TEEMAL koostatud infomaterjal nii raseduse
kui imetamise ajaks (et hoida ära nii pärmiseene levikut
emme organismis kui ka beebi kõhugaaside probleemi),
on allalaetav siin.

* Toiduainete omavahelise sobivuse fail siin.

* SÜNNITUS - kas see on üldse valus? Loe sünnitusvalude
leevendamisest siit: www.okobeebi.ee/


PEALE SÜNNITUST
* Imetamise nõustamise koduvisiidid:
http://www.siet.ee

* Beebidel on esimesed ca 6 kuud oma keel:
https://www.youtube.com/watch?v=PgkZf6jVdVg&list=PLkERFBfm7dqwDJlVHVB7p9MvRfDSy6bQk
Alguses on paar minutit sellest naisest, kel on absoluutne
kuulmine ja kuidas ta avastas beebi keele. Konkreetsed beebikeelsed sõnad algavad 4:30.

* BEEBIVARUSTUS Tallinnas, Kasutatud, aga reeglina väga heas korras, nagu uus: http://www.naguuus.ee