Studio108


Sünnitusjärgne sulgemistseremoonia - kookonhoolitsus

 


 

Üks kõige sügavamaid terapeutilisi rituaale lapse sünni järgse taastumise maailmas, on kookonhoolitsus ehk sulgemistseremoonia.
See õrn, kuid tähendusrikast hoolitsus pakub värskele emale heaolu, tervendust mitmel tasandil ja iseenda uuesti sündimise rituaalset pühitsemist.

Väliselt on tegu justkui ühe mõnusa spa-hoolitsuse paketiga, mis pakub külluslikku elamust kõikidele meeltele. Hoolitsus algab maitsva ajurveedaliku jõujoogiga. Edasi saab nautida aromaatseid ravimtaimeaurusid, tervendavat rituaalset taimedega vanni, kerget massaaži sooja aromaatse kehaõliga ning lõpuks nn kookonit - traditsioonilisi kehasidumis- ja kokkutõmbamistehnikaid, mis viivad sügavasse lõdvestusseisundisse. Siiski pakub kookonhoolitsus sellest veelgi palju enam - suurt vaimset kosutust, enda taasleidmist uues eluetapis ja peenemate tasandite tervendust.

Ettevalmistusi ja tegevusi, mis on kõik omamoodi pidulikud, hellitavad, tähendusrikkad ning häälestavad, on rohkelt ja tulemus on kahtlemata seda väärt.


 

KKK kookonhoolitsuse kohta:

  • Kaua hoolitsuspakett kestab? Doula visiit kokonhoolitsuseks kestab kokku ca 4-6 tundi ja see aeg koosneb mitmest erinevast tegevusest (ayrveda teraapiajoogi keetmine, sünnituskogemusele koos tagasivaatamine ja vestlus doulaga, ravimtaimemandalate valmistamine ja nendest tõmmise keetmine, kehakuulamise teraapia, vanniteraapia, kogu keha õlitamine sooja aromaatse õliga, mähkimine kookonisse ja teraapilised sõlmed, kookonist väljatuleku ehk n-ö "liblika" sünd.)
  • Kas ma saan last toita vahepeal? Jah, esimeses pooles saab ka last vahepeal toita, kasvõi kaks korda isegi, kuid viimased 2,5h oleks hea, kui leiate titale hoidja.
  • Palju aega peab sünnitusest möödas olema? Minimaalselt 9 päeva, kuid mina soovitaks, et möödas oleks isegi pigem 2-3 nädalat. Samas või olla sünnitusest möödas ka juba aastaid, kuid kui naine tunneb, et soovib tervendada sünnituskogemuse ja täielikult võtta vastu end uues eluetapis, siis on selleks õige aeg. :)
  • Mis see kõik maksab ja mida on vaja selleks veel? Kookonhoolitsuse tervikhind on minul 200€ koos töövahendite ja -materjalidega. Lisaks veel mõned vahendid ka naise enda poolt (hea, kui on endal olemas mõned küünlad piduliku atmosfääri loomiseks; mitu laia vanemat voodilina või tekikotti, mis võivad õliseks minna, nn kookoni moodustamiseks; veidi värskeid puuvilju või muud kergemat kosutust). Peale kookonhoolitsuse lõppu on hea, kui naine ei pea ise kiirustades süüa perele hakkama valmistama või muid asjatoimetusi kohe tegema hakkama, vaid saaks oma uuestisünni päeva pühitseda argimuredeta. Samuti on naised leidnud, et sel päeval pärast on oluline kanda väga õrna ja hõljuvat rõivastust, kuna keha naudib suurt vabadust ja kergendust. :)
     
     

 

Fotod: Hanna Bender ja isiklik arhiiv
Kontakt:  anjani1008@gmail.com (doula Aale-Triinu)