Juhendaja: Jaak Kivimäe
E-mail: kivimae.jakk(ät)gmail.com, tel: +372 5648 9904.

Selga: mugavad liikumist võimaldavad riided
Hind: 1 kord
15 €, kuupilet 55 €.
Kadriorus: kolmapäeviti kl 19:00-21:00, Gaia Kooli 1-korruse saalis.
Kiisal: teisipäeviti kl 20:00-22:00. Kiisa Rahvamaja saalis (soovi korral saab osaleda ka ONLINE, kuid järelvaatamisvõimaluseta! Online tundi registreerumiseks saada e-kiri otse juhendajale kivimae.jakk(ät)gmail.com ja saad vastu Zoom lingi tundi sisenemiseks).
Maidlas: saab liituda ka väikese jooga-grupiga Maidlas, soovi korral võta otse ühendust juhendajaga!
Kuidas tulla kohale Kadrioru joogatundi?
Otse Kadrioru trammi lõpp-peatuses, Weizenberigi ja Poska tn nurgal, asub läbi ümara kangialuse hoovi sisenedes suur hele roosakat tooni 3-korruseline kivimaja, mille peauksest pääseb Gaia kooli siseepääsu ette. Joogatund toimub 1. korruse saalis. Joogamatid ja -pleedid on olemas, kaasa võtta vaid mugavad liikumist võimaldavad joogariided. Riietuda saab saali kõrval klassiruumis.

Parkimine Kadriorus
Tänaval on tasuta parkimine alates 19:00


* * *

Struktuur valitseb funktsiooni üle
Mõistus loob struktuuri
Praana vabastab mõistuse

(Laurier-Pierre Desjardins)

Kas iidsed teadmised inimkehast selle ehitusest ja toimimisest on vaid müstikute ja filosoofide pärusmaa või leiab sellest pärandist juhiseid elusamaks eluks ka kõige tavalisem inimene?
Kas need teadmised on vaid valitutele või kuuluvad tegelikult kõigile?
Kindel vastus on, et teadmised on antud kõigile.

Mis on see, mida Sina otsid?
Kas see on hea tervis, õnn, rahulolu, stabiilsus, turvalisus?
Milliseid vahendeid kasutad oma eesmärkideni jõudmiseks?
Kui püsivad on praegu olnud sinu saavutused selles valdkonnas?

Milliseid vahendeid sa siis kasutad oma eesmärkide saavutamiseks?
Need on sinu omandatud teadmised, mis väljenduvad läbi ideede ehk mõtete ja millele lisanduvad alati emotsioonid. Enamasti koged, kuidas emotsioonid ja ideed väljenduvad läbi sinu füüsilise keha vormudes reaalseteks tulemusteks. Kui tihti on tulemused olnud just sellised, mida oled planeerinud või oodanud?
Kui sageli reageerid oma mõtete, emotsioonide ja väljendusega olukordadele just selliselt, nagu sa tegelikult soovinuksid?
Kas sooviksid tegelikult veelgi rohkem selgust, et olla oma elu täielik peremees ja osata vajalikul hetkel keskenduda? Või olla päeva lõpus vähem kurnatud jai puhata paremini välja? Või tunda, et keha on liikuvam ja aktiivsem ning suutlikum? Või mitte olla nii sõltuv oma emotsioonidest?


* * *

Sellel hooajal keskendume lisaks kriya hatha jooga praktiseerimisele ka meditatsiooni tehnikate omandamisele ning püüame mõista, miks ja kuidas mediteerida ning kuidas meditatsiooni praktikate hüved integreeruvad meie igapäevases elus.

Hatha-jooga praktiseerimise põhimõtted:

 • Asana on füüsilisel tasandil tugev ja mugav
 • Vitaalsel tasandil on asana sundimatu ja voolav
 • Mida tähendab parima praana voo leidmine
 • Uurime kuidas toimivad meie kehas praana, apaana, samana, udana ja vinjana
 • Uurime kuidas vabastada praana voogusid häirivad pingsused
 • Meditasioon praktiseerimise põhimõtted
 • Kuidas ja miks tuua meditatsioon asana praktikasse?
 • Mida tähendab, et keskendumine on püsiv ja sundimatu?
 • Mida tähendab meelte valdamine?
 • Mida tähendab teadvelolek?
 • Mis on objekti ning subjekti suhe?
 • Kuidas avastada see osa mis on teadvel?

 

Juhendaja endast

Olen väga tänulik oma õpetajale, Lilleoru koolituskeskuse juhile, Ingvar Villidole, kelle poolt välja töötatud õpetus emotsioonidest ja kontseptsioonidest on suurepärane vahend loomaks selgust, kui palju ja millega me tegelikult oma elu juhime.
Olen sündinud 1967. aastal. Abikaasaga kokku on meil peres 3 tänaseks täisikka jõudnud last. Töötan turva- ja tuleohutuse valdkonna koolitajana alates aastast 1992.

Olen tegelenud jooga ja teiste vaimsete praktikatega alates aastast 1993, mil läbisin Ingvar Villido juhatusel radža ja buddhi jooga esimese kursuse. Tema õpilasena jätkan tänini. Aastal 1995 osalesin Drigung Kagiü koolkonna pealaama Tšetsang Kjabgon Rimpoche poolt juhendatud ritriidil (intensiivne õpe) ning mõned aastad hiljem oli au saada osa tiibeti joogi Drubwang Rimpoche õpetustest.
2004. aastal läbisin Babadži kriya jooga I astme pühitsuse ning aasta hiljem II astme ja 2010 III astme tehnikatesse pühitsused ning kriya hatha jooga õpetajate täiendkoolituse (õpetajad: Durga Ahlund, Marshall Govindan Satchidananda, Rudra Shivananda, Laurier-Pierre Desjardins, Ingvar Villido).
Olen läbinud Babadži kriya hatha jooga õpetajate 2-aastase õppe Kanadas (õpetajad Durga Ahlund ja Marshal Govindan satchidananda).

Aastate jooksul on üha rohkem selginenud, mil viisil saab rakendada kogu õpitut oma igapäevases elus, muutes seda järjest elusamaks. Nüüd olen ma oma teel sealmaal, kus soovin sinuga oma teadmisi ja kogemusi jagada.

Miks?
Teadmiste jagamine teistega on minu jaoks loomingu väljenduse ja avastamiste rännaku loogiline jätk. Sa tead ju ka ise, et vahel on hea, kui on keegi, kellel on (või on olnud) samad küsimused, otsingud ja kogemused; või kui on keegi, kellega koos uurida kellele rääkida või keda kuulata.

Lisaks kriya hatha jooga tundidele viib Jaak läbi ka jooga-matku ja elumuutvaid reise nii Eestis, kui väljaspool.
Järgmine Jaagu juhendatud reis Põhja-India joogapaikadesse, millega saad soovi korral liituda: okt. 2025 (2023 Põhja-India grupp on juba täitunud).

“Igasugune hea, voorused, õnn ja meelerahu kasvavad välja armastusest. Armastus on kõigi vooruste ja ühtsuse saavutamiseks peetava ennastohverdava võitluse juur. Armastus ehk kõige ühtsuse tunnetamine kõikjalolevas õpetajas ja õpetajaga ning iseeneses, on korra, organiseerumise, ühinemise, tasakaalu ja rahu looja.”
Kriya Babaji