Armas joogasõber,
Juba aastast 2005 pakun igal hooajal (septembrist juunini) saalis kohapeal osalemisega ja aastast 2020 ka online osalusega joogatunde.
Igal neljapäeval kl 18:15 oled teretulnud kaasa tegema kriya hatha jooga tunde, mis toimuvad Kadriorus saalis, online osalusvõimalusega, samuti saavad osalejad järelvaatamsie lingi, mis jääb avatuks terveks kuuks, või soovi korral Sulle isegi kauemaks! 🙏

AEG: Neljapäev, kl 18:15-19:45 või järelvaatamisega endale sobival ajal
OSALUSKOHT: Kadriorus, Weizenbergi 20/1, Gaia Koolis, 3. korruse saalis või ONLINE.

Osalema on oodatud kõik vanad ja uued huvilised!

Kriya hatha jooga instruktor: Aale-Triinu Sonn.
Oma osalussoovist anna palun teada e-kirjaga otse juhendajale: anjani1008@gmail.com

Aale-Triinu kriya hatha jooga tunnid on rahulikku, teraapilist laadi, süvitsi keskendumise ja teadlikkuse kasutamisega. Juhendaja ka räägib lahti alati, miks see või teine harjutus on hea, mis on mõjud ja kui on vastunäidustusi, siis mis need on. Igal asendil on olemas nii lihtsamad variandid kui ka edasijõudnum variant – seega ei ole vaja muret tunda oma painduvuse või jõudluse pärast. Tunnid on jõukohased igale inimesele!
Peale tundi tunned end oma kehas mugavamalt, avaramalt ja vabamalt, Sul meel on rahulikum, keskendumisvõime parem, pea selgem ja uus energia voolamas kehas!

_________________________________________________________________________________

VAATA KA TASUTA MINIVIDEOSID, KUI NÄITEID TUNDIDEST:

 • Päikesetervituse praktika kasutamisest ja sisemise valguse jõust.
  https://youtu.be/CmtmuQKbGwk (See 4-minutiline videosõnum on algus joogatunnist, mis oli tervenisti pühendatud valgusele.)
 • Hommikujooga harjutus rindkere organite ja hingamisteede tugevdamiseks. Lisaks soovitame sama harjutust ka südameenergia vabastamiseks ehk kui juhtub olema miskit rasket hingel, saab olemise kergemaks 🙂 – https://youtu.be/Dl1vOsvZ6mE (1:18 min).

JA KUULA/VAATA PIKEMAT INTERVJUUD ELUST & JOOGAST:

_______________________________________________________________________________


Osalustasu neljapäevastes tundides:
1 kord – 15€, kalendrikuu – 55€
Palume tasuda ettemaksuna: A-T Disain OÜ, LHV a/a EE367700771006616468. Selgitus: jooga + tasutava tunni toimumiskuupäev. Piletid on olemas Stebby keskkonnas, otsingusse pannes Studio108. Ostes pileti sealtkaudu, palun edasta voucheri nr ka otse juhendajale.

Video teel osalemiseks varu valmis: arvuti või telefon, hea interneti ühendus, mugav rõivastus, joogamatt, pleed ja istepadi, soovi korral ka märkmik-pliiats ning veepudel/klaas. Kui võimalik, on hea ka süüdata ka küünal, et koondada oma tähelepanu vajalikul viisil eesmärgipärasele tegevusele.
Lihtsaks avanemiseks on vajalik ka, et seadmes on olemas Zoom rakendus. Enne esmakordset kasutust leiad allalaadimiseks tehnilise juhendi siit.


Tundide sisupool:

 • Tundi alustame häälestumise ja mantraga;
 • Esimesteks harjutusteks teeme enamasti pisut hingamisharjutusi ehk pranajaamasid;
 • Teeme paar tervisetehnikat Tiibeti traditsioonilise meditsiini vallast;
 • Edasi soendame ja vabastame keha teraapiliste harjutustega;
 • Tunni keskse osa moodustavad kriya hatha jooga praktikad, mis sobivad nii algajatele kui edasijõudnutele (võtame läbi ka kõik kriya hatha jooga 18 asendit detailselt);
 • Praktiseerime nii päikesetervitusi (mitmeid erinevaid), kui ka kuutervitust.
 • Läbi dünaamiliste ja staatiliste joogaasanate ning ka teadliku hingamise, õpime vabastama sügavaid pingeid ning jõudma suurema heaolutunde juurde. Avastame praktiliselt, milline mõju on kehaasenditel ja hingamisviisidel;
 • Õpime konsentratsiooni ja teadlikkuse kasutamist kehatöös;
 • Praktiseerime tasakaaluharjutusi süvalihaste ja meele treeninguks;
 • Praktiseerime lõdvestunud aktiivsust või teistpidi – aktiivset lõdvestumist – harjutuste sooritamisel;
 • Tunni lõpetab enamasti kas tervendav meditatsioon või meditatiivne lõdvestusharjutus.


KOHT: Weizenbergi 20/1, Gaia Kooli 3. korruse suures saalis või online otseülekande osalusega!
AEG: Neljapäeviti kl 18:15-19:45 nii saalis kui otseülekandena, kuid tunniga liitujatele olemas ka järelevaatamise võimalus.
Vaata ka juba varasemalt toimunud tundide nimekirja teemade kaupa siit – neid kõiki saab tellida endale!


__________________________________________________

Kuidas tulla kohale Kadrioru joogatundi?

Otse Kadrioru trammi lõpp-peatuses, Weizenberigi ja Poska tn nurgal, asub läbi ümara kangialuse
hoovi sisenedes suur hele roosakat tooni 3-korruseline
kivimaja, mille peauksest pääseb Gaia kooli siseepääsu
ette.  (Asukoha kaart: http://gaiakool.ee/contact.)

Meie joogaruumiks on avar ja valgusküllane
saal, mis asub 3. korrusel. Võid trepist otse, välisriietega
kolmandale korrusele tulla.
Joogamatid ja -pleedid on aulas olemas, kaasa võtta vaid
mugavad liikumist võimaldavad joogariided. Riietuda saab
saali kõrval toas.

Parkimine
Tänaval on tasuta parkimine alates 19:00
Kadrioru staadioni suures parklas (Roheline Aas tänava lõpus) on tasuta parkimine 2h 30min.
KUMU parklas on tasuta parkimine 24 h
_________________________________________________________________________

 

Tagasisidet tundidest, töötubadest, laagritest:

Kallis Aale-Triinu, suured tänud mega vägeva ja mõjuva päikesetervituste joogatunni salvestuse eest. Tänud, et oled olemas ja, et meie teed on ühinenud. Jõudu ja väge Sulle edasiseks. Kallistan <3.
Katrin, Juuli 2023, (Videotund “Päikesetervituste tund”, täpsemalt siin: https://studio108.ee/jooga-videotunnid)
***
Tahan tänada supermõnusa programmi eest! 🙂 Nii hariv, nii hästi kõiki seoseid selgitav ja samas praktiline. Oli tõeliselt põnev õppida selle järgi. Aitäh-aitäh-aitäh!!! 🙂
Päikest ja ikka head!
Kristel, Juuni 2022 (Vaagnapõhja lihaste treeningu pooltundide sari. Täpsemalt videoformaadis siin: https://fienta.com/et/vaagnapohjalihased-8-osaline-kursus)

***
Hei, tegin just 18.11 joogatundi ja tahtsin öelda, et see oli kuidagi eriliselt hea. See oli mônusalt masseeriv ja toonust andev. Aitäh, et sa teed, mida sa teed 🙏 🥰
M.S, November 2021. (Videotundide valik siin: https://studio108.ee/jooga-videotunnid)

***
“Olen südamest tänulik selle joogalaagri eest! Sain inspiratsiooni ja jõudu, mida otsima läksin :-). Raamatukogust juba A.Williami raamatudki võetud. Liituksin suurima rõõmuga Sinu grupiga FB-s: Tervistav Teekond.”
M.L, August 2021, peale Tervistavat joogalaagrit Hiiumaal.

***
“Aitäh järelkaja ja üldse kogu laagri eest – siiani kohati selle lummuses 🙂 Mainin ka seda, et olen sellel neljapäeval joogatundi tulemas. Teiseks, olen huvitatud su facebooki grupiga liitumast.”
L.P, August 2021, peale Tervistavat joogalaagrit Hiiumaal.

***
“Aitähh, imelise nädalavahetuse eest. Lasin endal seedida ja olla ning tajuda, mis nädalavahetusel toimus… Sees on rahu, puhanud tunne, rohkem vaikust ja mõnus olemine. Koht oli imeline, toidud väga maitsvad ja lihtsad (täna kokkasid), matk silmiavav tänu Greta avardavatele pajatustele ja jooga/meditatsioon õpetlikud, mõnus. Kuulasin põnevusega, mida räägiti, arutati. Seega suur tänu kõigile osalejatele ja kindlasti korraldajatele. 🙏 Head algavat nädalat 😘”
T.P, August 2021, peale Tervistavat joogalaagrit Hiiumaal.

***
Suur tänu, Aale-Triinu! Nii vajalikud ja head harjutused ning õpetused!!!
Jaksu ja edu sulle õpetamisel ja oma teadmiste jagamisel!
(aprill 2021, vaagnapõhjalihaste treeningu pooltundide tagasiside, täsemalt siin: täpsemalt siin:  https://fienta.com/et/vaagnapohjalihased-8-osaline-kursus)

***
“Olen väga tänulik, et sinuga olen kokku puutunud! Sa oled imepärane spetsialist ja südamlik inimene. Tänu sulle sain uue energia ja hea meelega tegelesin yogaga!”
(aprill 2021)

***
“Aitähh, Aale-Triinu! Jube head harjutused! Vaimustuses! Eile tegin ja täna ka juba tehtud. Need vaagnap lihased on justkui vundament. Energia voolab mul ka eilsest teistmoodi.”
(märts 2021, vaagnapõhjalihaste treeningu pooltundide tagasiside, täpsemalt siin:  https://fienta.com/et/vaagnapohjalihased-8-osaline-kursus)

***
“Ma tahtsin veel väljendada oma tänu Sinu suurele olemusele, sellele väekale Naisele, kes Sa oled ja sellele tarkuse ilule, mida kiirgad! Suured tänud armas! Ma nautisin väga Sinu keskmes olemist ja Sinu viisi juhendada joogatundi, see kuidas Sa alustasid ja mil viisil end väljendad, sellest kiirgus sügavat kindlustunnet. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Mulle meeldis väga, kuidas Sa tunni kokku tõmbasid, kuidas Sa tõid sisse Suure Kosmilise Ema printsiibi. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼💗🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Armas oled! 😘””
(veebruar 2021)

***
Tund oli super!
(2020 novemberjoogateraapia teematunni kohta, loe lähemalt siit: https://studio108.ee/niude-nimme-lihas-psoas/)

***
Tere Aale-Triinu, nüüd lõpuks sain läbi vaadatud niudenimmelihase video, ma tegin seda osade kaupa : ) Väga hea anatoomia osa ja suur aitäh raamatu vihje eest, selle tahan küll võtta raamatukogust.
(2020 november, järelvaadatava joogateraapia teematunni video kohtaa, loe lähemalt siit: https://studio108.ee/niude-nimme-lihas-psoas/)

***
Hindan Aale-Triinut väga kõrgelt. Keeruline teema lihtsalt lahti seletatud. Väga suurte teamiste ja kogemustega. Koolituspäev hästi üles ehitatud, hea tasakaal füüsilise ja teoreetilise vahel. Kindlasti ootan Aale-Triinult veel sarnaseid joogapäevi ja soovin talle kõike paremat 🙂
(2020 septembertagasiside Lilleorus toimunud Jooga Meistriklassi kohta “Milline joogastiil sobib Sulle? Ülevaade tänapäeva joogaliikidest.”)

***
Aitäh Sulle vägeva meistriklassi eest nädalavahetusel! Väga põhjalik ja hästi edasi antud. Oled suure töö ära teinud, võiksid tihedamini selliseid päevi teha 🙂
Olen kindel, et kohal olid ka joogameistrid isiklikult, olen siiani pühapäevase joogaklassi sagedusel:-)
Aitäh veelkord. Kohtumisteni matil!
(2020 septembertagasiside Lilleorus toimunud Jooga Meistriklassi kohta “Milline joogastiil sobib Sulle? Ülevaade tänapäeva joogaliikidest.”)

***
Suured tänud Sulle! Tegin Tänupraktika Joogatunni täna, päikese käes aias. Kogemus on kerge ja õrn. Imeline päev elu kogemiseks. Peale silmade avamist vaatasin sädelevat praanat ja kõrgel taevas lendlevat kulli.
Ja päike on täna suviselt soe. Naudin oma kevadist puhkust 😊 Palju päikest ja soojust! Suur tänu Aale-Triinu kõigi joogatundide eest, milles olen saanud osaleda. Oled imeline juhendaja !
(2020 kevad, järelvaatamisega osalus Tänupraktika joogatunnis, täpsemalt tunnist siin: https://studio108.ee/tanupraktika-joogatund-1/)

***
Tänan, eilne tänupraktika oli nii lõdvestav, et ma jäin magama! Seda pole ammu juhtunud, kuid kui silmad avasin oli ekraan must ja kell veerend 9!
(2020 kevad, ONLINE osalus Tänupraktika joogatunnis, täpsemalt tunnist siin: https://studio108.ee/tanupraktika-joogatund-1/))

***
Suured tänud super, tugevalt lõõgastava meditatsiooni eest. Minu keha ja hing tänavad nii sind kui mind. (2020 kevad)

***
Tänan Sind eilse imeliselt voolava ja tänulikkuse vibratsiooniga laetud ja õnnistatud tunni eest. Imeline kogemus oli. Olen seesmiselt puhtam❤️

(2020 kevad)

***
Tänud kogu hingest kallis Aale-Triinu nii vägeva ja väeka uue aasta sissejuhatuse eest jooga ja päikesemaailmas. Keha tänab mind ja mina Sind 😇🤗
(2020 jaanuar joogatöötuba “Päikesepühapäev”)

***
Tere Aale-Triinu! Soovin Sind eilse praktika eest tänada! Tunnen eilsest õhtust saati olulist muutust enda sees ja tean, et see on seotud eilse sisevaatluse ja päikesetervitustega. Aitäh sulle, et selle töötoa lõid ja läbi viisid! 🌞 🔥
Namaste! 🙏
(2020 jaanuar)

***
Lõpetasin eile Teie juures Õpetatajte Majas jooga koolituse algajatele.
Kuna meid oli päris palju, siis ei tahtnud väga kõikide ees tagasisidet anda, aga teeksin seda siiski 🙂
Olen Teile väga tänulik nende tundide eest. Olen tegelenud joogaga ka varem spordiklubis, kus treenisime vaid füüsilist keha. Kuid nüüd Teie juures sain lisaks juurde ka hingele ja meelele midagi. Alates septembri algusest on toimunud palju muutisi minus endas. Kasvõi väikesed asjad, et alkoholi enam eriti ei taha. Kohv ei maitse üldse enam! Kui ma varasemalt jõin kuni 5 tassi päevas, siis tänaseks joon kahe nädala jooksul pool tassi. Olen rõõmsam-kuigi mu tuttavad ütlevad, et enam rõõmsamat mind olla ei saa 🙂 Saab küll! Olen iseenda sees rõõmus, parem, ilusam 🙂
Suur tänu Teile!
Soovin Teile kõike kõige paremat!
(2003)

 

__________________________________________________________________________

Aale-Triinu endast

“Olen jäänud püsivalt kriya joogat praktiseerima alates 2004. aastast. Enne seda osalesin aastaid
erinevate liinide Tai-Chi treeningutes, nn pehme jooga ning ka Sivananda jooga tundides. Joogastiile on tänapäeval teatavasti väga ja väga palju, kuid teadlikkuse süstemaatilist kaasamist kasutavad neist vaid üksikud. Kriya joogas on maksimaalne teadvelolek nii vahendiks kui ka sihiks. Ning just selle iseärasuse tõttu olengi saanud omal nahal kogeda kriya jooga võrreldamatult suuremat efektiivsust teiste distsipliinide ees.

Viimaste aastatega on mulle ka kogemuslikult selgeks saanud, et lause: „inimese elu on tema enda looming“ ei ole mingi sõnakõlks. On suur õnn, et saan jagada imelisi teadmisi ja oma kogemusi ka teistega. Ning muide, ega pole sugugi nii keeruline, nagu esialgu arvasin, parandada nii oma füüsilist tervist ja üleüldist enesetunnet kui ka muuta kogu oma elu harmoonilisemaks!”


Läbitud õpped ja koolitused:

 • 2023 Märts kuni 2024 märts (õppetsükkel on hetkel veel toimumas) Tiibeti Meditsiini terapeut/arsti koolitus, (Juurtantra, Nejang ravijooga, ravimtaimed, erinevad massaažid ja teraapiad). Koolitaja Anu Rootalu-Wachsmann;
 • 2023 Aprill Spinning Babies® Certified Parent Educator. 4-päevane täiskoolitus (Koolitajad: Jennifer Walker, Joyce Hoek-Pula, Marlies Phielix (Holland);
 • 2022 August Koolitused Mehhiko ämmaemand Naoli Vinaver (Art of Birth)väljaõpetega: “Mehhiko Postpartum ja Temazcal tseremoonia” ja “Sünni kunst Mehhiko rebozoga”;
 • 2020 Veebruar Spinning Babies® 2-päevane õppeprogramm (Koolitaja: Jennifer Walker);
 • 2019 märts Sünnitusjärgse terapeutilise kookonhoolitsuse väljaõpe (koolitaja: Natalie Sanna);
 • 2018 oktoober Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi ulatuse hindamine, taastava harjutustiku määramine, diastaasi sulgemise manuaalteraapia (saksa ämmaemand Angela Heller’i meetodil). Koolitaja: Yola Garbers (Saksamaa);
 • 2018 september Sünnitusjärgse hoolitsuste õppeprogramm (koolitaja: Natalie Sanna);
 • 2017 september – 2018 juuni. Doula ehk pere- ja sünnitoetaja väljaõpe – 450 tundi (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik);
 • 2017 oktoober – 2018 mai. UNICEF’i imetamisnõustaja koolitus – 40 tundi (SIET’i ametlik õppeprogramm. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin);
 • 2017 veebruar – aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus, pedagoog lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must;
 • 2017 veebruar. “Õidepuhkemine”, 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. Koolitajad Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee);
 • 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio);
 • 2010-2013 Täiendkoolitused kriya hatha jooga juhendajatele “Anatoomia ja füsioloogia sügavam mõistmine – kriya hatha jooga tervistav vägi” , “Funktsionaalse anatoomia sügavam mõistmine” ja “Jooga tervistav ja varjatud vägi” (õpetaja Laurier-Pierre Desjardins);
 • 2008 Esmaabi koolitus Argiato spordiklubi teeneritele;
 • 2005–2008 Babajis Kriya Yoga Order of Acharyas USA, Inc (kriya hatha jooga õpetajate kursus, õpetaja (Durga Ahlund, Ca);
 • 2004-2010 Pühendused I-III Babaji Kriya Joogasse (Durga Ahlund, Marshal Govindan Satchitananda, Rudra Shivananada, Satyananda, Ingvar Villido Ishwarananda);
 • 2000–2002 Eesti Kunstiakadeemia (magistrikraad arhitektuuri erialal);
 • 1995–1999 Tallinna Tehnikakõrgkool (diplomeeritud arhitekt);
 • 1994–1995 Eesti Kunstiakadeemia (disain).

Kontakt: anjani1008@gmail.com

 

“Ka sisaliku tee kivil jätab jälje, kuigi me seda ei näe. Iga mõte, mis tuleb ja läheb, jääb kuhugi alles. Kõik, mis sa ükskord naerdes kinkisid, võib kunagi otsa saada, kuid naeratus jääb...”
Karl Ristikivi