Mehed on oodatud absoluutselt kõikidesse meie tundidesse,
muidugi eriti meesjuhendaja tundidesse.

Kriya hatha jooga, teadlik muutus
Juhendaja: Jaak Kivimäe

1) Grupitund on suunatud nii meestele kui ka naistele, kes soovivad süveneda joogasse ja saada lisaks füüsilistele võtetele juurde ka teadmisi jooga filosoofiast.
Kolmapäeviti kl 19:00–21:00
Kadriorus, Weizenbergi 20/1, Gaia Kooli 0.korrusel
Kontakt: kivimae.jakk@gmail.com

2) Individuaalne joogatund meestele, kes soovivad personaalset juhendust, et endale sobiva tempo ja astmega joogamaailma süveneda. Kasvõi päris algusest, n-ö A-st ja B-st kuni tõsise süvapraktikani välja.
Hind 45€/60min või 66€/90min  (Hea pikkus individuaalsele tunnile, mida soovitame, on esimesed korrad 90 min. Siis jõuab juhendaja ka pisut tutvuda kliendi enda soovide, vajaduste ja eesmärkidega, et pakkuda kõige sobivamaid joogatehnikaid ja -harjutusi).* * *

Kriya jooga oma olemuselt on väga sobiv joogastiil just meestele. Lisaks heale teadlikkusele on joogisid läbi aegade kadestatud ka nende hea füüsilise vormi ning tavapäratult tugeva elujõulisuse pärast. Püsivate praktikate korral on paljud inimesed kogenud häirima kippuvate tervisehädade taandumist, taastunud nooruslikkust ning leidnud endas uue väe mitmekülgsemalt elurõõme nautida.

Baseerudes klassikalisele kriya hatha joogale, mis sobib kõigile, olenemata soost või vanusest, julgustavad meie juhendajad oma tundides osalema kindlasti ka just mehi.

Kriya joogast lähemalt:

“Kriya” tähendab sõna-sõnalt “täieliku teadvelolekuga tehtud tegu”.
“Jooga” – ühinemine.

Kriya jooga sisaldab endas praktiliste võtete seeriaid ehk kriya‘sid, mis moodustavad inimese tervikliku arengu. Paremaks orienteerumiseks inimeses on välja toodud viis tasandit:

  • Füüsis
  • Vitaalne tasand (tunded, emotsioonid)
  • Mentaalne tasand (mõtted ja ettekujutused)
  • Intellekt (taip ehk arukus)
  • Vaimne tasand (olemus, Mina)

Järk-järgult, regulaarse joogapraktika käigus, avanevad mitmed meie seni varjulolnud sisemised potentsiaalid. Kriya jooga kui tervikliku süsteemi eesmärk on saavutada kõigi tasandite täiuslik tervis ja nendevaheline kooskõla.

Esimese astmena korrastatakse füüsiline keha. Seda eesmärki täidabki kriya hatha jooga, eelkõige oma 18 põhi-harjutusega. Kriya hatha jooga praktiseerimise loomulikuks kaasnähtuseks on hea tervis, tugev immuunsüsteem ja ka stressiolukordadega hea toimetulekuvõime ning üldine tasakaalukus.

 

“Igasugune hea, voorused, õnn ja meelerahu kasvavad välja armastusest. Armastus on kõigi vooruste ja ühtsuse saavutamiseks peetava ennastohverdava võitluse juur. Armastus ehk kõige ühtsuse tunnetamine kõikjalolevas õpetajas ja õpetajaga ning iseeneses, on korra, organiseerumise, ühinemise, tasakaalu ja rahu looja.”
Kriya Babaji