Siddhameditsiin on väga vana ja pärit India aladelt.
Siin mõned lihtsad Siddha meditsiinist pärinevad soovitused, et ennetada mistahes viirusesse nakatumist ja takistada ka juba ülemistesse hingamisteedesse sattunud viiruse edasi levimist.

Täiendavad abivahendid paragripi, koroonaviiruse ja gripiviiruse ennetamiseks:

Mälu meresoola või himaalaja soola (NB! vaid paar soolakristalli) koos köömnetega (2 näpuotsatäit hariliku köömne või vürtsköömne seemneid). Tee seda regulaarselt ja hea lihtne on segu ka kodunt välja minnes kaasa võtta ning aeg-ajalt päeva jooksul tarvitada.
Joo teed pipra (purustatud) ja vähese meresoolaga.

Sool (kõige parem kristalliline meresool, sobib ka himaalaja sool) tapab levinud hingamisteede viiruse nö otsekohe kohapeal ja pipras (must pipar, sobib ka pikkpipar ja sabapipar) sisalduv piperiin rikub viiruse programmi (juhib selle kõrvale meie keha immuunrakkude eksitamiselt, epiteel- jt rakkude tapmiselt). Soolal on viirust hävitav omadus nii iidsete tekstide kui ka selle Hiina teadlase andmetel, kes koroonaviiruse 2003. aastal avastas. Samuti meie enda rahvameditsiinis on soola veega kuristamine ja ninaloputamine ikka tõhus abivahend olnud.

Huvitav on ka asjaolu, et Siddha Boganathar oli muuhulgas jaganud infot tulevikus aset leidvast koroonaviirusest, selle algamisest Hiinast ja laiemalt levivast hävitustööst juba 400 aastat eKr. Samuti sellest, et viirus tuleb peatada varases staadiumis, kurgus, ja takistada selle levimist kõrist allapoole.

Soolast on iidse joogaliku loodustarkuse järgi abi erinevaid viirusnakkusi ennetava vahendina ka soolveega suud loputades, kurku kuristades, neti ninaloputust tehes või ka käsi loputades. Samuti soolakompress ümber kaela, rindkerel või jalatalla all võib leevendada kurgu valu, köha ja nohu.

“Ka sisaliku tee kivil jätab jälje, kuigi me seda ei näe. Iga mõte, mis tuleb ja läheb, jääb kuhugi alles. Kõik, mis sa ükskord naerdes kinkisid, võib kunagi otsa saada, kuid naeratus jääb...”
Karl Ristikivi