Jagame teiega tõhusamaid immuunsüsteemi toetamise meetodeid jooga ja loodusravi vallas!

Joogalik tarkus on, et täiuslik tervis algab Sinust endast.

On tõesti tõsi, et saame tõsta oma teadlikkust ja kasutada erinevaid toetavaid meetodeid, praktikaid, toite ja hoolida endast ja oma kehast igal tasandil!
Me oleme vast kõik kuulnud, et
 D3 vitamiin toetab meie tervist pimedamal aastaajal. Ja kahtlemata on see nii, aga see üksi ei vastuta kogu organismi tugeva terviuse eest. Mis veel?

🌻 Esimene lihtsaim ja samas efektiivseim kodune abiline on tarbida igapäevaselt piisavalt C-vitamiini. Aga millist? Neid on ju nii palju erinevaid?
Meie esimeseks soovituseks on Micro-C ja teisena Ester-C vorm. Profülaktiline annus praegusel kevadisel ja viirusterohkel ajal on tavalisest pisut suurem ja algab 1000 mg-st päevas, seda on soovitatud aga järk-järgult tõsta 3 x 1000 mg-ni päevas. Lubatud on teha ka nn löökannuste päevi, nt siis, kui tundub, et mingi nohu nagu tahaks tulema hakata või kurk kipitama hakata – siis võib julgelt annust päevaks-paariks veelgi kahekordistada ja kuni 6000mg päeva jooksul (kõige paremini omastub 500mg kaupa, päeva esimeses pooles ja peale sööki, tarvitada). Lapsed alates 2. eluaastast võivad reeglina sama naturaalset Micro-C või Ester-C vormi tarvitada, mis täiskasvanud, lihtsalt väiksemad kogused, vastavalt nede kehakaalule.
Eestis saadaolevatest Micro-C vitamiinidest sovitame tootjat Vimergy. Leiab mitmetest netipoodidest (nt www.elusvali.ee, www.tervisenimel.com jne)  Ester-C vitamiinidest soovitame meie eelistada looduslikuma koostisega variante, (üheks näiteks on Solgar’i toode, mida saab osta nt Ökoapteegist Eliksiir, hetkel on juba suure tarbimiskasvu tõttu kahjuks otsas 1000mg-se sisaldusega purgid, mida oleks soovitanud esimeses järjekorras, aga sobib ka 500mg sisaldusega, nt see siin.)
Samuti on korralikke Ester-C vitamiine teistelt firmadelt erinevates ökopoodides. Apteegi tavakauba puhul peaks aga vaatama hoolikalt, et koostises oleks lisaks ester-C-le ka kas kibuvits, acerola, astelpaju vms puhtlooduslik C-vit, kuna just see paneb keha sünteetilist vitamiini paremini omastama. (Samas soovitame tähele panna, et ei oleks muid mõttetuid, lihtsalt mahtu kasvatavaid lisaaineid seal sees.)

🌻Teine peamine abiline viirustõrjes on kvaliteetne puhas tsink. Üks paremaid vorme inimkehale arvatakse olevat vedel tsinksulfaat. Eestis on saada täiesti puhast tsinksulfaati tootjatelt Vimergy ja  Epigenetics.
Tavaline kogus ca 7 tilka 1 x päevas, vähese veega. Aga löökannusena on väga ok ka 3 x 7 tilka ehk terve pikk pipetitäis. Tsink on tõhus ja kiire immuunsüsteemi töö tõstja ja muuhulgas ka allergiaid vähendava toimega, kui kellelgi seda peaks vaja olema.

🌻 Kolmas tõhusaim viirustõrjuja on taim nimega kassiküüs ehk Cat’s Claw.
Lihtsaim viis on muidugi valmis kujul kapsleid neelata, samuti tõmmisena tilgutada pipetitäis tassi. Viimane on vast ka efektiivseim. Tõmmise puhul tuleb vaadata, et oleks pigem alkoholivaba. Eestis saab seda netipoodidest (nt www.biotheka.ee, www.elusvali.ee ja www.tervisenimel.com)

Kassiküüne kuur on hea teha tegelikult igal aastal, nt kevaditi, 2 kuud järjest. Samuti sügisesel viiruste perioodil ja ikka 2 kuud. Seda taime peetakse loodusravi arstide hulgas meie ajastu tähtsaimaks viirusvastaseks taimeks. Sealhulgas tapab ka selliseid peidus pahalasi, nagu herpes vms ja on muidu vägev tervisetugevdaja.

Studio108 armastab aga väga ise teha kodust kassiküüne-chaid, lisades potti keema terveid kardemoni kaunu, ühe kaneelirulli, ingverijuure viile, ca 3 tähtaniisi ja mõned nelgiterad. Koos selle maitsva kraamiga lisa vette ka 1tl kassiküüne taime kiulist teepuru. Keeda 5-10 minutit ja serveeri nt taimse piimaga (kaerapiim, mandlipiim, riisipiim jne) ning soovi korral ka meega.
Loe lisaks kassiküünest.

Et püsida brilliantselt tervena kogu kevade, soovitame teil, armsad joogasõbrad kõiki ülalmainitud kolme abilist tarvitada igapäevaselt ja üsna ruttu märkate üllatusega et kevadväsimus on kuhugi ära kadunud ja enesetunne tõuseb samuti!

🌻 Veel lihtsaid, kuid ülitõhusaid retsepte kevadiseks ja ka sügiseseks terviseturgutamiseks loe siitsamast blogist altpoolt!

🌻 Et eluenergia ringlust aga veelgi parandada ja tasakaalustada, ning ka sellel uuel tasandil enesearenguga tegeleda, soovitame tellida spetsiaalselt immuunsüsteemi toetav jooga videokursus koduseks kasutamiseks.

“Ka sisaliku tee kivil jätab jälje, kuigi me seda ei näe. Iga mõte, mis tuleb ja läheb, jääb kuhugi alles. Kõik, mis sa ükskord naerdes kinkisid, võib kunagi otsa saada, kuid naeratus jääb...”
Karl Ristikivi