Studio108


Joogatunnid lapseootel emadele Tallinnas

Avatud on ka meie teemakohane infolehekülg FaceBookis "Jooga lapseootel ja lapsega emadele": www.facebook.com/teadlik.ema

* Neljapäeviti kl 17:00-18:00
Koht:
Weizenbergi tn 20b (Gaia koolis)
Tasumine otse juhendajale.


Registreerimine:
anjani1008@gmail.com või mob 5270569
Kaasa: mugav rõivastus (matid on kohapeal olemas)

Hind Kadriorus: üksiku tunni tasu 10 €; 1x nädalas kalendrikuu 35€;
kahe kuu pilet 1xnädalas 60€. Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande -
A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "lapseootel jooga" ja tasutava tunni aeg.

 

------------------------

Lapse ootamise kuud on elus väga eriline ja imeline aeg. Nagu iseenesest on tekkinud Sinu ellu ikka rohkem ja rohkem hetki, mil pilgu endasse heidad ja oma sisemaailmaga sügavama ja tasakaalukama kontakti leiad. Tekib ka parem äratundmine, mida su keha vajab, et olla terve ja mida vajab su hing, et olla õnnelik. Kõigiks kolmeks trimestriks annavad sulle häid teadmisi tasakaalukaks treeninguks ja meeldivaks lõõgastuseks ka just lapseootel emadele mõeldud joogatunnid.

 

Milliseid harjutusi teeme lapseootel emade joogatunnis?

 

 • Lõõgastavad ja masserivad harjutused, mis
  vabastavad pingeid selja ja ristluu piirkonnast.
 • Tähtsamaid liigeseid korrashoidvad ning
  verevarustust ja ainevahetust parandavad
  harjutused jalgadele ja kätele.
 • Teadlik tasakaalus hingamine ja ka oskus
  pingeid lihtsalt kehast „välja hingata“.
 • Harjutused, mis toetavad vaagnapiirkonna
  avardumisprotsessi.
 • Oskus teadlikult lõdvestada lihaseid, eriti
  vaagnapõhja lihaseid – võib väga kasulikuks
  osutuda kõigi kolme trimestri jooksul, eriti
  aga sünnitusel.
 • Lõõgastavad, samas ka tugevdavad jooga-
  harjutused koos õige hingamisega on Sulle
  heaks toeks kogu 9 kuu jooksul ning tundide
  käigus tekkinud sügavam kontakt oma kehaga
  asendamatuks ettevalmistuseks sünnitusele.


* * *

Kohaletuleku info Kadrioru joogatundi -

Otse Kadrioru trammi lõpp-peatuses
asub läbi
ümara kangialuse hoovi sisenedes suur hele kivimaja,
mille peauksest
pääseb Gaia kooli fuajeesse (1. korrusel).
Välisjalanõud jäetaksegi kohe fuajeesse.
Meie joogaruumi ehk kooli aula uks paistab otse ees.
Riietusruumiks on meie päralt klassiruum aula kõrval. Joogamatid ja -pleedid on kohapeal olemas,
kaasa võtta vaid mugavad liikumist võimaldavad riided.

Tasuta parkimine!

Hoovis, maja ümber on kõikjal tasuta parkimine
ja õhtusel kellaajal on kindlasti ka piisavalt vabu kohti.
 

* * *

 

Osalejate tagasiside Aale-Triinu tundidest:
(Kirjuta oma kogemusest: anjani1008(ät)gmail.com)

Kerttu:

"Mul sündis 15. veebruaril 2012 poeg, 4134 g ja 55 cm. Ta vist ei võimelnud joogas kaasa, et nii suureks sai:) Tahtsin tänada tundide eest, usun, et sellel, et sünnitus kergelt läks, oli oma osa joogal. Kahjuks vette sünnitada kõrge vererõhu ja tursete pärast ei lubatud, aga liblikaasendis istuda ja A-O-U-M laulda sain küll:) Viimastel päevadel enne sünnitust kodus oli samuti tunnis saadud harjutustest palju leevendust."

Getter:
"Minu tütreke sündis 4. oktoobril ja tahtsin teid tänada joogatundide eest. Harjutused ja hingamine olid abiks ka sünnitusel. Eriti tugevasti tegin kõhuhingamist tuhude ajal ja see tõesti aitas lõõgastuda. Presside ajal pidin lihtsalt tugevasti välja hingama. Mu sünnitus läks väga hästi ning mul polnud ühtegi rebendit. Suur aitäh veelkord."

Loe naiste kogemusi edasi siit...

 

* * * 

Juhendaja Aale-Triinu Sonn:

"Olen juhendanud lapseootel emade joogatunde alates 2006.
aastast. Minu tundide harjutused on iseenesest täiesti lihtsad – igaüks suudab neid teha! Samas võin ma öelda omaenda kogemusest, et need on nii tõhusad, et parandavad kogu elu kvaliteeti ja aitavad Sul endaga tõeliselt heaks sõbraks saada. Usun, et need teadmised ja kogemused jäävad loomulikuna Sind saatma läbi kogu elu. Hiljem tagasi vaadates võibolla vaid imestad: “Kuidas ma ilma nende nippide ja tarkusteta üldse elasin?”"

Lapseootel seisund on minu meelest joogapraktikaks ideaalne - teadlikkus nii füüsilises kehas, kui kogu sisemaailmas toimuvast täiustub loomulikult ja looduslikult. Leian ka, et sünnitus on üks imeline ja erakordne jooga liik, mille peamised tehnikad on teadlik hingamine, lõdvestumine, keha tagasiside täielik "kuulamine", tänulikkuse praktika, jne. :) Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel. Olen just asutamas ka oma blogi Teadlik Ema, loodan peatselt seda Sulle tutvustada! :)"

 Läbitud koolitused lisaks Kriya Hatha Jooga õpetajate täispikale väljaõppele:

* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk sünnitoetaja ja imetamisnõustaja väljaõpe (Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik).
* 2017 veebruar - aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus, pedagoog lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must.
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. Koolitajad Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar, koolitaja Dana Biechonski (SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid kuni lapse 1.eluaastani. Hingamistehnikad sügavaks lõdvestuseks/vaagnapõhja tõstmiseks/imetamise ajaks. Taastumisjooga asendid emale. Alaselg: kuidas kaitsa ja selle eest hoolitseda. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust;
* 2002 Ülle Liivamäe Perekooli tunnid (http://sternum.ee/perekooli-kursus

 

 

Fotod: Piret Pakler, Enlil Sonn