Kas soovid teha väikese värskenduskuuri ja turgutada oma tervist tõhusal moel?
Kindlasti on maailmas palju erinevaid meetodeid selleks. Üks lihtsamaid ja samas tõhusamaid on aga selline:

Hommikul ärgates kingi endale kõigepealt puhastavat sidruni- või laimimahla vett. Selleks tuleb lihtsalt värskest sidrunist pigistada välja mahl (sobib pool kuni terve sidrun, eelistatult mahesertifikaadiga vili) ja lisada 2 klaasile puhtale veele. Ja võib ka tükikese riivitud ingverijuure mahla pigistada soojendavaks ergutuseks ja viiruseid tõrjuvaks lisandiks juurde. Magustamiseks sobib mesi. Lase sellel maitsval veel  organismis toimetada 15-30 minutit, enne kui joote või sööte midagi järgmist.

Teiseks sobib aga hästi valmista endale klaas (või kaks) sellerimahla! 🙂 Selleks on sul vaja pool (või terve) kimpu värskeid sellerivarsi (eelistatult mahesertifikaadiga vili, mis on ka märgatavalt rohelisema ja rikkulikuma mahla andja). Pese varred hoolikalt ükshaaval ja eemalda lehed – nimelt need teevad mahla liiga mõrudaks ja soovitame rahuliku südamega need pigem ära visata. Ainult pisikesed lehenupud varrekimbu keskelt jäta endale salatisse või supile.
Kui sul on kodus mahlapress, on eriti mugav, kuid vabalt võib ka pehmed sellerivarred tavalises blenderis purustada heleroheliseks kohevaks pudruks, millest saab lihtsa vaevaga pigistada läbi suurema sõela välja terve klaasi (või kaks) imelist erkrohelist mahla nii, et kiudainete mass jääb tilgatumaks. Selleri mahl on naturaalselt soolakas ja võimsa tervistava toimega. See vabastab organismist vanad jääkained ja toob uue noorusliku värskuse kehasse! Peale mahla joomist tuleks lasta sel toimida 15-30 minutit, enne kui võtad oma tavalise hommikueine. Kõige parema tulemuse saab juues sellerimahla tühjale kõhule iga päev mitu kuud järjest.
Toitudesse puhastusperioodi ajal lisa võimalusel metsikut karulauku, värsket naati, võilille lehekesi jms metsarohkelist – tõelised pärlid maksapuhastuseks!
Kui see võimalus puudub, kasutada toitute kõrvale lihtsalt rohkem värsket rohelist salatimaterjali ja maitsetaimi, sealhulgas koriandrit, basiilikut, tüümiani jne.
Maksa toetavad ka mitmed toredad köögi- ja puuviljad, nagu spargel, rooskapsas, brokkoli, küüslauk, kurk, õun, jne.

“Ka sisaliku tee kivil jätab jälje, kuigi me seda ei näe. Iga mõte, mis tuleb ja läheb, jääb kuhugi alles. Kõik, mis sa ükskord naerdes kinkisid, võib kunagi otsa saada, kuid naeratus jääb...”
Karl Ristikivi